Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Wiadomość Autor
PostNapisane: 22 sie 2011, o 16:10 
Chcę tylko napisać, że jeżeli ktoś szuka Boga, chce się coś więcej o nim dowiedzieć i nie ma uprzedzeń, niech pisze do mnie na priv. Wiem, że są tu tacy na tym forum, rozmawiałem już z takimi i dlatego ci co mają jakieś wątpliwości co do wiary, poszukują, nie są zaślepieni swoją wiarą, którą im narzucono jak byli dziećmi mogą do mnie napisać, ja zawsze chętnie pogadam, postaram się coś wytłumaczyć, ktoś ma pytania Biblijne, co do innych religii, co do Boga/Jezusa postaram się odpowiedzieć.. Niech pisze śmiało na priv a ja mu podam dalszy kontakt. Może ktoś chce się dowiedzieć coś więcej o protestantyzmie, po co to jest, dlaczego się odłączono od kk itp.

Ludzie chętni do rozmowy/dyskusji niech piszą !

PostNapisane: 22 sie 2011, o 17:33 
Ja chciałbym się dowiedzieć, jak protestanci podchodzą do sprawy wielożeństwa, czy wszyscy protestanci mają takie same zdanie, czy może to zależy od odłamu no i jak bardzo ważny jest ślub kościelny w kościele protestanckim :D

Jeśli Bóg jest z nami, to nic więcej nam do życia nie brakuję :)

PostNapisane: 22 sie 2011, o 18:45 
Cytuj:
Ja chciałbym się dowiedzieć, jak protestanci podchodzą do sprawy wielożeństwa

Zazwyczaj go nie potępiają.
Cytuj:
czy wszyscy protestanci mają takie same zdanie

Nie
Cytuj:
czy może to zależy od odłamu

Tak
Cytuj:
jak bardzo ważny jest ślub kościelny w kościele protestanckim

Różnie, zależy od odłamu.

PostNapisane: 22 sie 2011, o 19:44 
Cytuj:
Ja chciałbym się dowiedzieć, jak protestanci podchodzą do sprawy wielożeństwa, czy wszyscy protestanci mają takie same zdanie, czy może to zależy od odłamu no i jak bardzo ważny jest ślub kościelny w kościele protestanckim :D

Tym zaś, którzy żyją w stanie małżeńskim, nakazuję nie ja, lecz Pan, ażeby żona męża nie opuszczała,
(11) a jeśliby opuściła, niech pozostanie niezamężna albo niech się z mężem pojedna; niech też mąż z żoną się nie rozwodzi. 1Kor7:10-11

Mat 19:9 A powiadam wam: Kto oddala swoją żonę - chyba w wypadku nierządu - a bierze inną, popełnia cudzołóstwo. I kto oddaloną bierze za żonę, popełnia cudzołóstwo.

A co do ślubu, to nie jest aż tak ważny u protestantów. To nie jakiś sakrament. Pastor ma pare spotkań z parą przed ślubem, gada z nimi, mówi co Biblia nakazuje małżonkom itp. Nic wielkiego to nie jest. Najważniejsza według mnie i protestantów, których znam to relacja z Jezusem, ślub nie jest ważny. Zresztą sam Paweł mówił, że lepiej żyć bez żony/męża. Więc nie sądzę, żeby ktoś mówi, że ślub jest bardzo ważny.

PostNapisane: 22 sie 2011, o 19:50 
To zabolało, bo ja akurat jak się ożenię, że swoją przyszłą żoną, to nie spojrzę już na żadną inną kobietę po za nią, będę ją kochał i szanował, a przysięga złożona przed Panem Bogiem, oczywiście małżeńska, będzie chyba drugim najważniejszym momentem mojego życia po Chrzcie, ale co ja tam Katolik mogę wiedzieć :roll:

PostNapisane: 22 sie 2011, o 21:17 
Maro napisał(a):
To zabolało, bo ja akurat jak się ożenię, że swoją przyszłą żoną, to nie spojrzę już na żadną inną kobietę po za nią, będę ją kochał i szanował, a przysięga złożona przed Panem Bogiem, oczywiście małżeńska, będzie chyba drugim najważniejszym momentem mojego życia po Chrzcie, ale co ja tam Katolik mogę wiedzieć :roll:

Też, jeżeli się ożenię, nie będę się oglądał za innymi, nie porzucę jej i będę o nią dbał jak najlepiej będę potrafił. I nie wiem o co ci chodzi, gdy piszesz o tym, że cię coś zabolało? Napisałem coś źle?
Nie wątpię, że ślub jest ważnym momentem w życiu, ale z punktu widzenia Biblii nie jest jakoś strasznie ważny. Niewiele o tym Biblia mówi.

PostNapisane: 22 sie 2011, o 21:31 
Sam pisałeś, że
Mat 19:9 A powiadam wam: Kto oddala swoją żonę - chyba w wypadku nierządu - a bierze inną, popełnia cudzołóstwo. I kto oddaloną bierze za żonę, popełnia cudzołóstwo.
A Żonę, można mieć tylko jedną i to przed Bogiem się jej miłość przysięga :roll:

PostNapisane: 22 sie 2011, o 21:34 
Maro napisał(a):
Sam pisałeś, że
A Żonę, można mieć tylko jedną i to przed Bogiem się jej miłość przysięga :roll:

To nie ja napisałem, nie jestem autorem Ewangelii Mateusza :) , ja tylko to zacytowałem.

PostNapisane: 22 sie 2011, o 23:55 
Cytuj:
A co do ślubu, to nie jest aż tak ważny u protestantów. To nie jakiś sakrament. Pastor ma pare spotkań z parą przed ślubem, gada z nimi, mówi co Biblia nakazuje małżonkom itp. Nic wielkiego to nie jest. Najważniejsza według mnie i protestantów, których znam to relacja z Jezusem, ślub nie jest ważny. Zresztą sam Paweł mówił, że lepiej żyć bez żony/męża. Więc nie sądzę, żeby ktoś mówi, że ślub jest bardzo ważny.

hmm a czy wogóle Biblia nam mówi o ślubowaniu ??;p mówi o współżyciu i o zonie (męzu) ale nie mówi ze mamy ślubować to przed Bogiem czy Jezusem . Biblia mówi aby mieć jednego partnera jedna zone i tylko z nia współżyć . nie wiem dla czego KK tak bardzo brnie w sakrament małzenstwa jak i do tego namawia .
moja partnerke uwarzam za żonę co u wielu katolików wzbuży słowa pychy w moja strone ale nie umieja sami nazwac czym jest ślub i dla czego on jest ?? jak powinno wyglądac małżenstwo przed Bogiem ? jak nas Bóg naucza na temat małżenstwa . bardzo duzo o tym czytałem (Biblie na temat małżenstwa) i uwarzam ze poczatkiem małzenstwa jest własnie współżycie płciowe a nie " sakramentalne TAK" spotykam sie coraz wiecej z tematem spowiedzi zwiazanej z nie czystoscia gdzie Ks nie daje rozgrzeszenia za to ze ktos mieszka razem i sie kocha a nie ma sakramentu slubu koscielnego . a dostaje rozgrzeszenie ten co uprawia sex z pierwsza lepsza o co w tym chodzi ??
ostatnio też kolezanka mi mowila ze spowiadala sie z tego ze robiła to ze swoim chlopakiem a ksiadz na to ze powinni wziac slub a jak bedzie dziecko to niech bedzie chrzest i slub...

Cytuj:
To zabolało, bo ja akurat jak się ożenię, że swoją przyszłą żoną, to nie spojrzę już na żadną inną kobietę po za nią, będę ją kochał i szanował, a przysięga złożona przed Panem Bogiem, oczywiście małżeńska, będzie chyba drugim najważniejszym momentem mojego życia po Chrzcie, ale co ja tam Katolik mogę wiedzieć

maro nie przysiega sie ani na niebo ani na ziemię ani na Boga ani na Jezusa .
uwierz ze znam małzenstwo ktore jest bez slubu ok 20 lat maja 2 dzieci i ostatnio ks na koledzie mlody ks w dodatku uczył ich zycia po co ?? i jeszcze na koniec dodal ze jak maja za co zyc to maja i na slub O.o
gdybym miał brać slub w kosciele to nie dał bym ani grosza...

PostNapisane: 23 sie 2011, o 05:31 
pavvvel to czym jest cudzołóstwo według Ciebie, jak się prześpisz z jakąś Kobietą to już jest Twoja żona, na amen :shock: kurczę stary, powiedz to jej za nim by z Tobą poszła :roll:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona