Wiadomość Autor
PostNapisane: 5 maja 2010, o 13:19 

Modlitwa do Pana Jezusa Miłosiernego.
Najdroższy Panie Jezu Chryste ja się Tobie oddaję cały z duszą i ciałem na zawsze w opiekę.
A osobliwie w godzinę śmierci mojej. Do nieskończonej dobroci Twojej odwołuje się.
Rany Twoje Najświętsze niechaj mi będą spoczynkiem. Woda i Krew, która płynęła z Najświętszego Serca Twego niechaj mnie broni na strasznym Sądzie Twoim. Najświętsze Ciało i Krew niechaj mnie napoi i nakarmi. Bojaźliwa Śmierć Twoja niechaj mnie zaprowadzi ku żywotowi wiecznemu. Krwawe krople Twoje niechaj zmyją grzechy moje. O mój Jezu Twój gorzki smutek ofiaruje Najmilszemu Ojcu Twojemu Niebieskiemu na odpuszczenie grzechów moich wszystkich.
Twoje wzgardy i zelżywości o Najmilszy Jezu któryś cierpiał niechaj spłacą grzechy moje.
Twoje cieżkie urągania i niesłychane męki niech mnie chronią.
Te wszystkie Boleści Twoje mój Jezu, Ojcu Twojemu Niebieskiemu za wszystkie moje w służbie Twojej niedbalstwa oddaję. Twoja wielka miłość niechaj mnie w godzinę śmierci mojej od szturmów szatańskich obroni. Panie Jezu mój Twoja Święta Krew niechaj duszę moją obciążoną grzechami obmyje. Twoja zraniona Głowa niechaj mnie broni od zła każdego.
Twoje niewinne zasądzenie na śmierć, niechaj będzie na odpuszczenie grzechów i długów moich.
Twoje prace niechaj nagrodzą moje przepełnione złości. Twoja nagość niechaj okrywa nagość duszy mojej. Twoje gorzkości, Twoje cieżkości, śmiertelnie zranione nogi, ręce i Serce Przenajświętsze, niechaj mnie okropnej nocy śmierci mojej oświeci. Chcę upaść na twarz i całować Twoje Przenajświętrze Rany. Proszę Cię niech Krew Twoja z Przenajświętrzego Serca mnie oczyści. Twoja Boska moc niechaj mnie utwierdza i zachowa od wszelkiego złego na duszy i na ciele. O Najświętszy Panie Jezu Chryste Twoje bez litości Boleści i Rany niechaj mnie błogosławią. Gorzka męka Jezusowa zachowaj mnie od zguby wiecznej. O Najsłodsze i Najgłębsze Rany Jezusa mojego, bądzcie mi pomocą w ostatniej godzinie życia. Najdroższa Krwi Jezusa obmyj grzechy moje przed Bogiem Ojcem Twoim. O Panie Jezu Chryste Twoje Boleści Śmierć uczynki, dobre nauki niech wzbudzą we mnie serdeczny żal za grzechy moje cieżkie. Zwracam się na koniec o mój dobry, łagodny i miłosierny Jezu do otwartego Serca Twego i ufam Twemu Miłosierdziu. Wierzę zasługom męki i śmierci Twojej, której ja się polecam i oddaje a zwłaszcza w godzine śmierci mojej.

Cytuj:
Dopowiedzenie do tej modlitwy
Modlitwa ta została znaleziona w grobie Zbawiciela. Kto czyta te modlitwe lub tej modlitwy słuchać bedzie, albo ją będzie nosić przy sobie nie umrze niespodziewanie, tego kto tę modlitwe dla kogoś lub dla siebie przepisze błogosławić będe - powiedzial Pan Jezus. A kto by się naśmiewał lub pogardzał tą modlitwą zapamiętam na pewno. Modlitwa zabespiecza dom, w którym ją posiadają od piorunów i burzy. Kto te modlitwe codziennie odmawiać bedzie na trzy dni przed śmiercią otrzyma znak o godzinie swej śmierci. Modlitwa odmawiana codziennie do Pana Jezusa przez człowieka który ją odmawia nabożnie gwarantuje przez usługi gorzkiej męki Jezusa odpuszczenie grzechów i szczęśliwe umieranie. Ta modlitwa z wiary nabożnej ma nieść ten przywilej, że po śmierci pewna Pani ukazała się swojej przyjaciółce i powiedziała: Moja Droga byłam wprawdzie w wielkich mękach - w piekle miałam być potępiona - ale otrzymałam Łaskę Bożą dlatego, że 7 razy przez całe życie odmówiłam tę modlitwe, gdybym tę modlitwe odmawiała cały czas - codziennie - to w cale bym nawet do czyśćca nie trafiła !!! Błagam Cię odmawiaj i zachęcaj innych ludzi doodmawiania jej, rozdawaj tę modlitwe wszystkim ludziom niech wszyscy się modlą i niech nikt nie idzie do piekła. Szczęść Boże

Ja polecam tę modlitwe :!: do naszego Pana Jezusa

PostNapisane: 6 maja 2010, o 17:53 
Koronka do Najświętszych Ran Pana Jezusa

Na początku:
O Jezu, Boski Odkupicielu, bądź nam miłościw, nam i całemu światu. Amen.
Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami i nad całym światem. Amen.
Przepuść, zlituj się, mój Jezu w otaczających niebezpieczeństwach; Krwią Twoją Najdroższą osłoń nas. Amen.
Ojcze Przedwieczny, okaż nam miłosierdzie, przez Krew Jezusa Chrystusa, Syna Twego Jedynego,
błagamy Cię, okaż nam miłosierdzie. Amen. Amen. Amen

Na dużych paciorkach:
Przez Niepokalane Serce Marii Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Rany Pana naszego Jezusa Chrystusa Na uleczenie ran dusz naszych.

Na małych paciorkach:
O mój Jezu, przebaczenia i miłosierdzia, Przez zasługi Twoich Świętych Ran.

Na zakończenie odmówić trzy razy :
Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Rany Pana naszego Jezusa Chrystusa na uleczenie ran dusz naszych.

Prośba Matki Bożej względem Ciebie:
Odmów 2 razy dziennie Koronkę do Ran Przenajświętszych za umierających grzeszników.

PostNapisane: 29 cze 2010, o 23:27 
Modlitwa w ważnej potrzebie.

O mój Boże, dla którego żyję, w którego wierzę, w którym całą moją nadzieję i ufność pokładam:

Wysłuchaj mnie - bo Ty wszystko możesz
Natchnij mnie - bo Ty wszystko możesz
Radź mi - bo Ty wszystko możesz
Utrzymuj mnie - bo Ty wszystko możesz
Umocnij mnie - bo Ty wszystko możesz
Ułagodź mnie - bo Ty wszystko możesz
Wstrzymuj mnie - bo Ty wszystko możesz
Broń mnie - bo Ty wszystko możesz
Zasłoń mnie - bo Ty wszystko możesz
Prowadź mnie - bo Ty wszystko możesz
Pociesz mnie - bo Ty wszystko możesz
Błogosław mnie - bo Ty wszystko możesz
Czuwaj nademną - bo Ty wszystko możesz
Ucz mnie - bo Ty wszystko możesz
Oświeć mnie - bo Ty wszystko możesz
Przestrzeż mnie - bo Ty wszystko możesz
Podnieś mnie - bo Ty wszystko możesz
Uspokój mnie - bo Ty wszystko możesz
Przepuść mi - bo Ty wszystko możesz
Zbaw mnie - bo Ty wszystko możesz
AMEN.

O Najsłodszy Jezu :!: nie bądź mi sędzią ale Zbawcą. Amen
O Matko Syna Bożego, bądź matką mnie grzesznego. Amen
Słodkie Serce Jezusa bądź moją miłością.

Zapraszam was do dodawania tu swoich ulubionych modlitw :D

PostNapisane: 30 cze 2010, o 17:20 
Ja polecam bardzo krótką modlitwę. Każdy ją zna, to po prostu modlitwa zaufania do Jezusa:
"Jezu, ufam Tobie!"

PostNapisane: 19 sie 2010, o 20:40 
Zawierzenie się Duchowi Świętemu.
Boże Duchu Święty, słodka miłości Ojca i Syna – aby całkowicie należeć do Ciebie, oddaję Ci teraz i na zawsze moje serce, moje myśli, ciało i duszę, moje siły i zdolności, moje cierpienia i radości moje, życie i śmierć. Oddaję Ci też wszystkich, którzy są mi drodzy i wszystko, czym jestem i co posiadam, abyś Ty sam mógł tym rozporządzać i panować nade mną swoją miłością – teraz i w wieczności Amen.
Ojcze nasz i Chwała Ojcu (7 razy)

Koronka przebłagalna do Ducha Świętego.
Na początku: Wierzę w Boga Ojca …
Na dużych paciorkach: 1x Ojcze nasz i 1x Zdrowaś Maryjo.
Na małych paciorkach:
Cześć i Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu przez Najdroższą Krew Jezusa - teraz i zawsze, i na wieki wieków.

Na zakończenie odmówić trzy razy:
Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci przez ręce Matki Boskiej Oblubienicy Ducha Świętego Rany Najświętszej Głowy i Najdroższą Krew Jezusa jako wynagrodzenie za grzechy popełnione przeciwko Duchowi Świętemu.

Modlitwa zawierzenia Jezusowi Miłosiernemu.
Jezu Najmiłosierniejszy, mój Panie i Zbawicielu. Wobec nieba i ziemi, świadomy swojej nędzy, grzeszności i niewystarczalności, oddaję się dziś zupełnie i całkowicie, świadomie i dobrowolnie Twemu Nieskończonemu Miłosierdziu. Ufając Twojej Miłosiernej Miłości wyrzekam się na zawsze i całkowicie:
- Zła i tego co do zła prowadzi
- Demonów i wszelkich ich spraw i pokus
- Świata i wszystkiego czym usiłuje mnie pociągać i zniewalać
- Siebie i wszystkiego co buduje i zaspokaja mój egoizm i pychę.

Oddaję się Tobie Jezu, Najmiłosierniejszy Zbawicielu, jako jedynemu mojemu Bogu i Panu, jedynej miłości, pragnieniu i celowi mojego życia. Z całą pokorą, ufnością i uległością wobec Twojej Najmiłosierniejszej Woli oddaję Ci siebie:
- Moje ciało, duszę i ducha, całą moją istotę
- Życie w czasie i w wieczności
- Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość
- Rozum, uczucia i pragnienia
- Wszelkie zmysły, władze i prawa wolę i wolność moją
- Wszystko czym jestem, co posiadam i co mnie stanowi

Nie zostawiam sobie nic wszystko oddaję Twojej Świętej Woli przez ręce Niepokalanej Matki Miłosierdzia. Rozporządzaj mną jak chcesz, według Twojego Miłosierdzia. Broń mnie i posługuj się mną jako swoją wyłączną i całkowitą własnością.
Jezu, ufam Tobie!

Wynagrodzenie Bogu.
Boże Ojcze Wszechmogący, Wszechmądry, i Wszechpotężny, Stwórco Nieba i Ziemi Ty, który w cudowny i nieomylny sposób władasz całym Wszechświatem, spraw, aby każdy człowiek wypełniał Twoją Najświętszą Wolę i według niej żył.
Przywróć odwiecznie ustalony porządek, który dałeś stworzeniu. Połóż kres wszelkim poczynaniom szatana, który doprowadzić chce do zniszczenia całej ludności i świata, który usilnie stara się zniszczyć każdego człowieka stworzonego przez Ciebie na Twój obraz i podobieństwo.
Obroń nas, Ojcze Niebieski przed wszelkimi jego nienawistnymi poczynaniami, uchroń świat przed zagładą i wszelkimi rodzajami klęsk i wojnami. Wejrzyj na Jezusa Chrystusa, Syna Twego, który niewinnie życie za nas oddał na Krzyżu, aby nas odkupić Krwią swoją.
Prosimy Cię o to za przyczyną Niepokalanej Dziewicy Maryi, Świętego Michała Archanioła, Aniołów i Świętych. Błagamy Cię przeto, Ojcze Niebieski o ratunek i uwolnienie nas z sideł szatana, które ten bezustannie na nas zastawia.
Wejrzyj Ojcze Niebieski, na naszą słabość i nieudolność. Dlatego pokornie błagamy: przyjdź z pomocą udręczonemu ludowi swemu, połóż kres panowaniu szatana.
Święty Michale Archaniele, stań jeszcze raz na czele swego Niebieskiego Wojska i z Twym okrzykiem "Któż jak Bóg" - przyjdź nam z pomocą w tej nierównej walce dobra ze złem, aby pokój zapanował znów nad światem. Amen

Nowenna ku czci Jezusa Prawdziwego Króla.
Podczas tej nowenny należy odmawiać przez 9 kolejnych dni jedno: Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu i na końcu następującą modlitwę:

O Panie, Boże nasz, Tyś Najświętszym Królem i Władcą wszystkich Narodów. Z wielką ufnością, że nasza modlitwa zostanie wysłuchana, prosimy Cię, Panie, nasz niebiański Królu, o miłosierdzie, pokój, sprawiedliwość i wszelkie dobra. Ochraniaj, Panie, nasz Królu, nasze rodziny i naszą ojczyznę. Prosimy uchroń nas przed naszymi wrogami i przed Twoją sprawiedliwą karą. Przebacz nam, Panie, Najwyższy Królu nasze grzechy przeciw Tobie. Jezu, Ty jesteś Królem miłosierdzia. Zasłużyliśmy na Twoją sprawiedliwą karę. Zmiłuj się nad nami Panie i przebacz nam nasze winy. Ufamy Twemu wielkiemu miłosierdziu. Królu nasz, zasługujący na oddanie najgłębszej czci, składamy pokłon przed Tobą i prosimy: Aby Twoje Królestwo zostało uznane na całej kuli Ziemskiej! Amen

Cytuj:
Jezus powiedział: „Obiecuję wam, każdego razu, kiedy odmawiacie tę nowennę, nawrócenie 10 dusz, wybawienie 10 dusz z czyśćca, pośród których jest wiele dusz kapłańskich i obiecuje, że Mój sąd nad waszym narodem wypadnie dużo lżej”

Jezus powiedział: „Pragnę, aby ta nowenna była odmawiana przed świętem Chrystusa Króla, zachęcam dusze do odmawiania tej nowenny również w innym czasie. Moje obietnice obowiązują również wtedy !”

PostNapisane: 9 wrz 2010, o 19:19 
ObrazekObrazek

AKTY MIŁOŚCI KU CZCI BOGA OJCA
Ojcze, kocham Cię serdecznie, ratuj dusze!
Ojcze, kocham Cię czule, ratuj dusze!
Ojcze, kocham Cię delikatnie, ratuj dusze!
Ojcze, kocham Cię jak Twoje dziecko, ratuj dusze!
Ojcze, kocham Cię żarliwie, ratuj dusze!
Ojcze, kocham Cię płomiennie, ratuj dusze!
Ojcze, kocham Cię niewypowiedzianie, ratuj dusze!
Ojcze, kocham Cię bezgranicznie, ratuj dusze!
Ojcze, kocham Cię nade wszystko, ratuj dusze!
Ojcze, kocham Cię bez miary, ratuj dusze!
Ojcze, kocham Cię niewymownie, ratuj dusze!
Ojcze, kocham Cię ponad miarę, ratuj dusze!
Ojcze, kocham Cię bez końca, Ratuj dusze!
Ojcze, chciałbym Cię kochać jak Cię kochają wszyscy Aniołowie i święci, ratuj dusze!
Ojcze, chciałbym Cię kochać jak kochał Cię na ziemi św. Józef i jak Cię teraz kocha w Niebie, ratuj dusze!
Ojcze, chciałbym Cię kochać jak kochała Cię na ziemi Maryja i jak Cię kocha teraz w Niebie, ratuj dusze!
Ojcze, chciałbym Cię kochać jak Cię kocha Twój Syn i Duch święty, ratuj dusze!

OJCIEC NIEBIESKI PRZYRZEKŁ
"Kto Mi te akty ofiaruje, kto w dodatku czyni wszystko, by Mi je rozpowszechniać, będzie w szczególny sposób dzieckiem, a Ja mu będę kochającym Ojcem. Jakże tęsknie za tym, żeby i o Mnie możliwie często i serdecznie myślano. Duch święty jest mało czczony, ale Mnie się czci jeszcze mniej. Nabożeństwo do Mnie wynagradzam w całkiem wybitny sposób. Ofiarujcie Mi często akty miłości, które tak radują Moje Serce."

Imprimatur
Kuria Diecezjalna w Kielcach
dn. 27 VI 1998 r.
Nr OJ-162/98
Ks. Jan Szarek
Wikariusz Generalny

PostNapisane: 17 sty 2011, o 10:04 
Jezu ufam Tobie! - to chyba najpiękniejsze słowa jakie zostały dane człowiekowi...

PostNapisane: 27 lut 2011, o 20:33 
Koronka Jedności

Jezus wypowiedział te słowa i obietnice do duchowej matki Jego służebnicy dotyczące Koronki Jedności:

“Odmawiaj ta Koronkę Jedności pod Moim Królewskim Przewodem do Ojca i w Moim Imieniu jako Jezusa, Króla Wszystkich Narodów. Poprzez medytacje i wstawiennictwo Mojej Matki poproszę Ojca by wlał obfite laski i umocnił namaszczającą moc Ducha Świętego na Mój Kościół pod przewodnictwem Ojca Świętego na narody i wszystkich ludzi i wszystkie poszczególne dusze które kocham. Ta Koronka będzie specjalna fontanną, gdzie dusze mogą przyjść by odświeżyć i odnowić siebie i pic z wód Mojej Miłosiernej, Uzdrawiającej Miłości która wleje na nich gdy będą się modlili”.

“Módl się Moją Koronka Jedności za dusze w Czyśćcu cierpiące. Zwłaszcza one potrzebują Moich Łask Miłosierdzia ponieważ nie mogą modlić się za siebie.Wiele będzie stopniowo oczyszczonych i mowie ci mnóstwo uwolnionych!”.

“Obiecuje dać Koronce Jedności Wielka Moc nad Mym Zranionym Przenajświętszym Sercem. Gdy będzie odmawiana z Wiara i Zawierzeniem uleczy złamane życie Moich ludzi spowodowane grzechem, samolubstwem, błędami, sporami i brakiem jedności. Módl się ta Koronka o skruchę i przebaczenie w celu otworzenia i pojednania waszych serc z Moim byście mogli otrzymać Moje Słowo i działać zgodnie z Moja Wola. Spowiedź, Spowiedź i jeszcze raz Spowiedź Moje dzieci! Wyznajcie Mi wasze grzechy przez Moich Kaplanów bym mógł okryć was Moim Miłosierdziem. Odmawiajcie ta Koronkę by odnowa waszych serc i umysłu przez Ducha Świętego doprowadziła do codziennego nawracania się w Wierze, Pokoju, Miłości i Radości waszych dusz. Obiecuje wam ‘Mój Pokój, Moja Boska Obecność w waszych duszach’ co zorientowani na świat ludzie nie będą mogli pojąć! Mój Pokój nie zna granic i żadnych ograniczeń! Zanosząc błagania w ten sposób, odwrócicie się od grzechu i jego destrukcyjnych konsekwencji w kierunku ciągłych coraz to większych obfitości łask Mojego Miłosierdzia”.

“Tak, w tym nabożeństwie do Mnie jako Jezusa, Króla Wszystkich Narodów, błagajcie Moje Królewskie Serce modląc się ta Koronka Jedności, która Ja Osobiście, Wasz Suweren Pan Jezus Chrystus dal wam! Módlcie się i proście o duchową pełnię i uzdrowienie waszych dusz, o zjednoczenie waszej woli z Wola Boga, o uzdrowienie waszych rodzin, przyjaciół, wrogów, związków, poświęconych Bogu, społeczności (każdego typu), krajów, narodów, świata i zjednoczenia w Moim Kościele pod przewodem Ojca Świętego! Będę udzielał wiele duchowych, fizycznych, emocjonalnych i psychologicznych uzdrowień dla tych którzy odmawiają ta modlitwę jeśli będzie to z korzyścią dla ich zbawienia zgodnie z Moja Przenajświętszą Wola ! Zjednoczenie i jedność w Duchu była Moja Własna modlitwa dla całej ludzkości i mojego Kościoła jako Mój ostatni testament zanim oddałem Moje Zycie jako Zbawiciel całej ludzkości! Jako ze Jestem Jedno z Moim Ojcem i Duchem Świętym, Moja Wola jest by ludzkość była jednym we Mnie, by jedna Wiara, jedna Owczarnia i jeden Pasterz byli zgromadzeni razem pod Moim Suwerennym Królestwem w Swoim Panu”.

“Tak, Moi kochani, przez odmawianie tej Koronki daje wam prace i uczę was. Zamienicie mój wielki smutek w Nieskończoną RADOŚĆ! Wasze życie będzie przypominać tamto Mojej Matki, która pracowała w Mojej łasce przez Ducha Świętego by uformować, urodzić, wychować, pomóc, pojednać i orędować do Mnie, Waszego Boga, dusze i dusze narodów w celu uzyskania rozszerzenia Mojej Władzy w sercach Moich ludzi i by zjednoczyć cala ludzkość nawet w końcu czasów pod Władzą Mojego Boskiego Królestwa. Te wybrane dusze które uhonorują Mnie w tym nabożeństwie będą działać podobnie i dla nich obiecuje Moje Królewskie Błogosławieństwo”.

“JA, Jezus, Syn Najwyższego, Który JESTEM Suwerennym Monarcha i PANEM, obiecuje przyznać tym duszom które modlą się Moja Koronka Jedności pod Berłem Mojego Królestwa Miłosierdzie, Przebaczenie, i Obronę w czasie katastrof naturalnych i plag. Rozszerzę tą obietnice nie tylko dla was ale na tych za których się modlicie. Tak, Moi ukochani, grzech i zło popełnione przez ludzkość są tak wielkie, iż dłużej nie mogę odkładać Mojego sadu by skorygować świadomość ludzkości jako całości, lecz to Nabożeństwo i Koronka odmawiana ze skrucha, zaufaniem, i miłością uzdrowi, oszczędzi i zjednoczy dusze w Moim Miłosierdziu, które w przeciwnym razie byłyby zgubione. Jakakolwiek krzywda lub niebezpieczeństwo, duchowe lub fizyczne, czy to będzie dusza, umysł lub ciało będę chronił i okryje je Moim Płaszczem Królewskiego Miłosierdzia. Dodatkowo obiecuje pomoc Mojej Najświętszej Matki w orędowaniu na ich rzecz. Nawet jeśli umrzesz nie będziesz potępiony ponieważ poznałeś zbawienie i zjednoczenie w Królestwie Moim i Mojego Ojca gdzie Rządzimy z Duchem Świętym w wieczności jako Trójca Święta, Jeden Bóg”.

”Oto podniosę je odnowione, uleczę i uzdrowię ich oraz objawie im obfity pokój i bezpieczeństwo.” Jer 33:6.

Koronka Jedności

Koronka jest odmawiana jest na zwykłym różańcu. Grupy mogą być podzielone na Prowadzącego(P) i Odpowiadających (O). Jeśli jesteś sam odmawiasz obydwie części. Odmawiaj na pierwszych koralikach przed każda dziesiątka:

P: Boże nasz Niebieski Ojcze, przez Twojego Syna, Najwyższego Kaplana i Najczystsza Ofiarę, Prawdziwego Proroka i Suwerennego Króla,

O: Wlej moc Ducha Świętego na nas i otwórz nasze serca. W Twoim Wielkim Miłosierdziu przez Matczyne Orędownictwo Najświętszej Marii Panny, naszej Królowej, wybacz nasze grzechy, uzdrów nasze poranienia i odnów nasze serca w wierze, pokoju, miłości i radości Twojego Królestwa byśmy byli jednym w Tobie.

Odmawiaj na koralikach każdej z pięciu dziesiątek.
P: W Swoim Wielkim Miłosierdziu,
O: Wybacz nasze grzechy, ulecz nasze poranienia i odnów nasze serca byśmy byli jednym w Tobie.

Na koniec razem:

Słuchaj Izraelu! Pan Nasz Bóg jest Jedynym Bogiem!
O Jezu, Królu Wszystkich Narodów, niech Twoja władza Będzie ustanowiona na Ziemi!
Maryjo, Nasza Matko i Orędowniczko Wszystkich Łask, módl się i wstawiaj za nas twoje dzieci!
Święty Michale, wielki książę i strażniku swoich ludzi, przyjdź z hufcami aniołów i świętych i obron nas!