Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Wiadomość Autor
PostNapisane: 19 sty 2010, o 12:48 
Witam serdecznie, od kilku tygodni szukam informacji na jeden temat. Otóż chciałem zapytać czy sprzedaż prezerwatyw jest grzechem?

PostNapisane: 19 sty 2010, o 14:59 
Powiem tak, używanie prezerwatyw jest grzechem, tak więc ich rozpowrzechnianie też nim będzie, bo przecież nikt nie sprzeda komuś prezerwatywy, myśląć, że on jej nie użyję, tak więc mniejszym stopniu, ale grzech. Tak samo można powiedzieć, o tych co sprzedają nie trzeźwym alkohol, też się przyczyniają do grzechu

Jeśli Bóg jest z nami, to nic więcej nam do życia nie brakuję :)

PostNapisane: 19 sty 2010, o 17:51 
Sprzedawcy w monopolowym to notoryczni grzesznicy według twojego myślenia Maro.
Bo nawet jak sprzedają alkohol trzeźwej, dorosłej osobie, to nie wiedzą czy nie przyczyniają się do jego alkoholizmu. ;) Czy do tego, że się upije i pobije dziecko.
Jednym słowem, postawić konfesjonał w monopolowym. ;) Zaraz po zakończonej pracy, na kolana.
Oj Maro, Maro :D ;)

PostNapisane: 19 sty 2010, o 18:03 
Ludzi sprzedający alkohol nietrzeźwym i dzieciom to tak, notoryczni grzesznicy, ale ich grzechy nie są cieżkie tylko letkie, wszyscy jesteśmy grzesznikami, tylko nie każdego swojego grzechu jesteśmy świadomi

Jeśli Bóg jest z nami, to nic więcej nam do życia nie brakuję :)

PostNapisane: 19 sty 2010, o 18:30 
To po co wydajesz takie osądy? Życie nie jest czarne, albo białe.
Co ma zrobić wdowa, bogobojna kobieta, której jedynym źródłem utrzymania jest praca w kiosku Ruchu?
Z jednej strony chce nie grzeszyć z całego serca, a z drugiej ma pracować i wykonywać swoją pracę.
I co? Ma odmówić klientowi sprzedaży czy ma się zwolnić? ;)

Pozdrawiam

PostNapisane: 19 sty 2010, o 22:18 
Używanie jest, sprzedawanie - nie sądzę. Nikogo nie nakłaniasz do tego, on sam podejmuje decyzję.
Poza tym: nie rozdajesz ich, niczego nie promujesz.

Może mam takie podejście, bo je sprzedawałam, kiedy pracowałam w kiosku. Po prostu taki artykuł - jeden z wielu (papierosy przecież też sprzedawałam, i z dużą dokładnością sprawdzałam dowodziki, jeśli miałam wątpliwości co do wieku, za co później i mnie sprawdzono, kiedy chciałam kupić wódkę - w wieku 26 lat :D). Nie szło tego tak znowu dużo.
Wydaje mi się, że każdy ma swoje prawo wyboru, i jeśli np. nie jest wierzący, to w jego światopoglądzie to nie jest niczym złym. A naprawiać ludzi na siłę - daremne.

PostNapisane: 27 sty 2010, o 17:00 
A w którym przykazaniu Pan Bóg mówi o tym, że korzystanie z prezerwatyw jest grzechem? Rozumiem jeszcze jeżeli tyczy się to ludzi przed ślubem, ale co gdy już mamy męża, czy żonę? Powinniśmy wtedy mieć 10 dzieci? Ja nie wiem... Jak dla mnie to wciąż zagadka, sama nie wiem o co o tym myśleć.

PostNapisane: 27 sty 2010, o 17:10 
Uciecha napisał(a):
A w którym przykazaniu Pan Bóg mówi o tym, że korzystanie z prezerwatyw jest grzechem? Rozumiem jeszcze jeżeli tyczy się to ludzi przed ślubem, ale co gdy już mamy męża, czy żonę? Powinniśmy wtedy mieć 10 dzieci? Ja nie wiem... Jak dla mnie to wciąż zagadka, sama nie wiem o co o tym myśleć.

Jeśli to interpretujesz w ten sposób to w przykazaniach nie ma także nic o chodzeniu do kościoła, więc co mam przestac chodzić ? Pan Bóg mówi "badźcie płodni" jest to chyba wezwanie do czegoś, prawda ? Poza tym są metody naturalne, w ciągu miesiąca o ile się oreintuję kobieta jest płodna tylko przez kilka dni, uprawiając seks w innym czasie nie grozi jej zajście w ciążę. A jak kocha to poczeka ;) ( i nie trzeba mieć wcale 10 dzieci)

PostNapisane: 27 sty 2010, o 18:01 
Bartolomeo Diaz napisał(a):
Jeśli to interpretujesz w ten sposób to w przykazaniach nie ma także nic o chodzeniu do kościoła, więc co mam przestac chodzić ?

Trzecie Przykazanie Boże: Pamietaj abys dzien swiety swiecil.

Pierwsze Przykazanie Kościelne: W niedziele i święta nakazane uczestniczyć we Mszy Świętej i powstrzymać się od prac niekoniecznych.

8-)

Panie Mój!

PostNapisane: 27 sty 2010, o 20:20 
malgo22 napisał(a):

Trzecie Przykazanie Boże: Pamietaj abys dzien swiety swiecil.

Pierwsze Przykazanie Kościelne: W niedziele i święta nakazane uczestniczyć we Mszy Świętej i powstrzymać się od prac niekoniecznych.

8-)

Chodziło mi o to że nie ma nic dosłownie napisane :P
To miał być taki przykład, zepsułaś mi całe porównanie :P No w każdym razie prezerwatywy są be :P

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona