Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 
Wiadomość Autor
PostNapisane: 21 mar 2013, o 09:25 
Witam,od razu zacznę może od prośby do moderatorów aby nie traktowali tego tematu jak każdego innego , ponieważ wiele się oszukałem w internecie na temat mojego problemu ale nie znalazłem odpowiedzi , mianowicie , jestem już 1,5 roku po ślubie , ślubie kościelnym rzecz jasna ;) moją żona jest w 18 tygodniu ciąży :) bardzo nas to cieszy :) mam pytanie odnośnie seksu oralnego , ponieważ moja żona ma zagrożoną ciąże , aktualnie musi leżeć 24h na dobę , ma kategoryczny zakaz kochania się , dla dobra dziecka , i teraz moje pytanie , czy w takiej sytuacji sex oralny jest grzechem ? wiem ze powinien kończyć się w ciele kobiety ale z przyczyn niezawinionych przez nas nie ma takiej możliwości , wiem że seks ma prowadzić do prokreacji , ale jak na razie więcej dzieci przez najbliższe 5 miesięcy na pewno mieć nie będziemy ;) nie wiemy czy ten czas kiedy nie będzie można się kochać będzie trwał do końca ciąży , czy jeszcze po urodzeniu dziecka , czy w tym czasie ja jako mąż muszę czekać aż żona wyzdrowieje , a co jeśli trwać to będzie rok , dwa ? przecież zdarzają się takie sytuacje , proszę o odp. kogoś kto zna temat .

Pozdrawiam
Maciej

PostNapisane: 21 mar 2013, o 16:20 
jest już taki temat, ale w sumie nie dziwię się, że nie znalazłeś, bo, z tego co pamiętam, przerodził się on w kolejną bezcelową dyskusję o antykoncepcji, współżyciu przed ślubem itp. :P

wydaje mi się, że nie jest to grzechem, gdyż, jak napisałeś wynika to z problemów zdrowotnych, a seks przede wszystkim ma spełniać rolę więziotwórczą, a dopiero w drugiej kolejności prokreacyjną, więc myślę, że ważne jest, abyście w sytuacji, gdy nie możecie inaczej w taki sposób wyrażali czułość
ale jak napisałam mi się tak tylko wydaje ;)
zawsze możesz spowiednika spytać czy coś jest grzechem czy nie ;)

i w magiczną moc i w magiczną moc ideałów

PostNapisane: 21 mar 2013, o 18:49 
A jak ty sobie to w ogóle wyobrażasz skoro ona ma cały czas leżeć? Każdy wysiłek fizyczny może zaszkodzić dziecku.
nika1993 napisał(a):
wydaje mi się, że nie jest to grzechem, gdyż, jak napisałeś wynika to z problemów zdrowotnych, a seks przede wszystkim ma spełniać rolę więziotwórczą, a dopiero w drugiej kolejności prokreacyjną, więc myślę, że ważne jest, abyście w sytuacji, gdy nie możecie inaczej w taki sposób wyrażali czułość

Powiedziałabym, że mają rolę równorzędną.
Ja bym to traktowała jako grzech. Po to się np przy nprze mówi, że te okresy wstrzemięźliwości mają przygotowywać właśnie na takie sytuacje.

PostNapisane: 21 mar 2013, o 18:59 
Mimo wszystko proszę skorzystać z wyszukiwarki.

Proponuję wprowadzenie pisowni słowa 'seks' zgodnie z polskimi zasadami ortograficznymi.

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ]