Duchy wokół nas

Każdy z nas pamięta z dzieciństwa opowieści o duchach. Śmieszne, wzruszające, nierzadko jednak i przerażające. Czy wówczas wierzyliśmy w ich istnienie? Jak jest obecnie? Czy wierzymy w istnienie duchów? A jeżeli nie, czy nasza wiara nas do tego nie obliguje?
Duchy wokół nas     „Duchy wokół nas” to zarówno fascynująca jak i przerażająca książka. Fascynacja wynika z faktu zagłębiania się w nieznany, porywający świat, w którym kontakty z zmarłymi są na porządku dziennym. Gdzie świat duchów przenika się z naszym (niczym w znanym filmie „Uwierz w ducha”). Jednak i z tego samego powodu wynika przerażenie: chyba nikt nie chcę usłyszeć, a tym bardziej przeżyć spotkanie z duchem tragicznie zmarłej osoby, prawda? Albo spotkać kogoś opętanego przez demona?
     Książka „Duchy wokół nas” przedstawia relacje ludzi opisujących ich przeżycia związane z kontaktami z duchami. Można tutaj spotkać historie podnoszące na duchu, jak wtedy, gdy matka opowiada o kontakcie z zmarłym dzieckiem, czy też gdy dowiadujemy się, że zmarli przychodzą się pożegnać z najbliższymi i nie zostawiają ich samych sobie. Można, jak już wspomniałem, jednak spotkać również historie przerażające, o chociażby opętaniu w szpitalu.
     Z tego też powodu książka może i chyba budzi mieszane uczucia. Zagłębiając się w nią jesteśmy targani różnymi emocjami. Z jednej strony nasz umysł stwierdza – to nie prawda, tak nie może być! Przecież to wszystko wymyka się logicznemu myśleniu. I chce się od razu taką książkę odstawić na półkę twierdząc, że zainwestowane pieniądze zostały wyrzucone w błoto.
     Z drugiej jednakże strony całym swoim jestestwem pragniemy dalej i dalej kartkować strony i chłonąć każdą napotkaną historię, wspominać podobne momenty w własnym życiu (jak łatwo o nich zapominamy...!) i dowiadywać się jak najwięcej o fantastycznym, acz nie zawsze zrozumiałym i bezpiecznym świecie duchów.
     „Duchy wokół nas” to ważna lektura i publikacja, który powinna znaleźć się koniecznie w Twojej domowej biblioteczce!
Czytelnia: