Miejsce dla każdego. Świętość widziana oczyma najbliższych

Tytuł: Miejsce dla każdego
Podtytuł: Opowieść o świętości Jana Pawła II
Autorzy: abp Mieczysław Mokrzycki, Brygida Grysiak
Wydawca: Wydawnictwo Znak, Kraków 2013 r.
Miejsce dla każdego     Jan Paweł II, jakiego nie znamy: Papież, który niecierpliwie oczekuje pierwszej gwiazdki, kolęduje z przyjaciółmi z Polski przez telefon, a do stołu zaprasza nas wszystkich. Bo przy jego stole było miejsce dla każdego. Przy stole. I w sercu.

Boga się nie udowadnia, ale poznaje w drugim człowieku. Arcybiskup Mokrzycki widział z bliska, jak życie Jana Pawła II promieniowało Bogiem. Widział, jak każdy, kto spotykał Papieża, doświadczał obecności Boga. Warto, więc poddać się urokowi tej niesamowitej opowieści Brygidy Grysiak o Bogu i Jego Słudze Janie Pawle II, w narracji skromnego i wiernego sekretarza dwóch papieży.
Abp Konrad Krajewski, papieski jałmużnik

Każdego roku na Boże Narodzenie cieszył się jak dziecko. Sprawdzał, jak idą prace przy szopce na placu Świętego Piotra. Wysyłał świąteczne kartki do najbliższych. Wyczekiwał górali z Polski, którzy do Watykanu przywozili nie tylko świerki i swojską kiełbasę. Przywozili siano na wigilij¬ny stół. I to »coś«, za czym Jan Paweł II tak bardzo tęsknił. Kawałek domu, ukochanych Tatr, kolędowania na góralską nutę. Śniegu z Podhala przywieźć mu nie mogli.
fragment książki

O autorach
Abp Mieczysław Mokrzycki – były sekretarz Jana Pawła II i Benedykta XVI, metropolita lwowski, przewodniczący Konferencji Episkopatu Ukrainy
Brygida Grysiak - dziennikarka TVN24, autorka książek: "Wybrałam życie", bestsellerowego wywiadu rzeki z abp. Mieczysławem Mokrzyckim Najbardziej lubił wtorki, współautorka książki Kobiety w życiu Jana Pawła II. Nagrodzona złotym medalem Jana Pawła II min. za popularyzowanie jego nauczania.

Czytelnia: