Niesforne Aniołki - spacer przez Biblię dla przedszkolaków

Tekst: Carla Barnhill
Ilustracje: Elena Kucharik
Konsultacja: ks. prof. Waldemar Chrostowski
"Niesforne Aniołki"
Warszawa 2005
     Niesforne aniołki to krótkie historyjki na każdy dzień roku, dostosowane do zdolności percepcyjnych małego dziecka, dodatkowo upiększone barwnymi ilustracjami. To również niesamowita i fascynująca przygoda. Dzięki niej, twoje dziecko może odbyć prawdziwą podróż w głąb biblijnych tajemnic, poczynając od Księgi Rodzaju a na Apokalipsie kończąc. Będzie mogło samo odkrywać, kim jest wielki i niezgłębiony Bóg. Pozna Jego dobro i dowie się, co oznacza ono dla nas dzisiaj. Każda stronica książeczki zawiera opowiadanie oraz wesoły wierszyk, wyrażający w zabawny sposób najważniejszą myśl, np.:
Bóg jest potężny,
a ja malutki,
Lecz On mnie kocha,
zna moje smutki.

     Opowiadania są pozbawione przemocy i mogą się okazać niezwykle pomocne w wychowywaniu dzieci na zdrowych i szczęśliwych ludzi. Doskonale nadają się do czytania przed snem przez mamę, tatę lub dziadków. Twarda, lakierowana oprawa i szycie gwarantują, że nawet maluchy, zupełnie nieobyte z książkami, będą musiały się trochę natrudzić, aby ją zniszczyć. Z pewnością jednak zaniechają tego pełnego buntu aktu, gdy zobaczą kolorowe obrazki, uśmiechające się do nich z każdej strony książki. Ciepłe historyjki, szeptane im do uszka przed snem przez aniołki, sprawią że same się staną do nich podobne. Terapeutyczny wpływ tej książki jest nie do przecenienia. Zaproś aniołki do swojego domu... by Twoje dziecko spało spokojnie jak aniołek.
     Autorki książki, dobrze rozumieją potrzeby małych dzieci i troski ich mam, gdyż same są matkami. Carla Barnhill uzyskała tytuł magistra literatury na Uniwersytecie w Edynburgu w Szkocji. Pełniła funkcję redaktora naczelnego czasopisma „Chrostian Parenting Today” („Współczesne chrześcijańskie rodzicielstwo”), a obecnie należy do grona redaktorów Teen Devotional Bible (Biblia wraz z komentarzami dla nastolatków). Elena Kucharik jako ilustratorka pracuje od ponad 25 lat. W tym czasie stworzyła dobrze znane postaci Troskliwych misiów. Od dziesięciu lat poświęciła swoje zdolności ilustrowaniu książek dla dzieci.

Marta Putkowska
www.vocatio.com.pl
Czytelnia: