Sens ksiąg biblijnych

Poznaj sens ksiąg biblijnych – kolejny raz, na nowo! Anna Świderkówna, niekwestionowany autorytet w dziedzinie biblistyki, zaprasza do lektury SENSU KSIĄG BIBLIJNYCH.

„Wierząc, że Biblia jest księgą natchnioną, wierzymy również, że zawiera w sobie sens, który czeka, abyśmy go odkryli (…)’’.

     Autorka w niezwykle czytelny i precyzyjny sposób przedstawia historię, przesłanie i sens wybranych ksiąg biblijnych. Otwiera przed nami karty Księgi, która bije rekordy popularności jeśli chodzi o nakład i tłumaczenie, a jednocześnie stanowi kanon kultury światowej.
     Anna Świderkówna (1925–2008) – wybitna historyk literatury, papirolog, filolog klasyczny, biblistka, profesor Uniwersytetu Warszawskiego. Znawczyni szeroko rozumianej kultury antycznej, w tym pism Starego i Nowego Testamentu.
     W SENSIE KSIĄG BIBLIJNYCH Profesor Anna Świderkówna odpowiada o historii powstania m.in. Księgi Wyjścia, Księgi Psalmów, Pieśni nad Pieśniami wraz z precyzyjnym wyjaśnieniem przesłania zawartego w proponowanej publikacji.
     Słowo Boże jest ciągle żywe, dlatego powinniśmy je stale odczytywać na nowo, zgłębiać jego sens i realizować we własnym życiu. Niezależnie od wieku, wykształcenia, płci. Biblia jest zbiorem mądrości życiowych. Czytana regularnie pozwoli odnaleźć odpowiedź o sens w trudnych chwilach naszego życia.
     Książka Profesor Anny Świderkówny jest nieodzowną pomocą w odczytywaniu sensu słów zapisanych w tej wyjątkowej księdze.
     Czym są poszczególne księgi biblijne? Jak powstawały? Jakie jest ich przesłanie? Jak należy je rozumieć i interpretować? W SENSIE KSIĘG BIBLIJNYCH czytelnik znajdzie odpowiedź na wiele pytań. Prof. Anna Świderkówna w ciekawy sposób przedstawia historię i przesłanie wybranych ksiąg biblijnych.
     Książka została opracowana na podstawie kilkuletniego cyklu audycji prowadzonych przez profesor Annę Świderkównę na falach Radia Józef. Wydawca zamieszcza też płytę CD z oryginalnym zapisem audycji profesor Anny Świderkówny.
Sens ksiąg biblijnych
Czytelnia: