„Różaniec” – kwiecień 2010

     Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne to najważniejsze wydarzenia roku liturgicznego, które przeżywamy w kwietniu. W tym szczególnym czasie Czytelnikom naszego miesięcznika stawiamy konkretne zadanie: „Znajdź siebie w tłumie na Golgocie”. Te duchowe poszukiwania mogą okazać się trudne i bolesne. Być może byliśmy względem Mistrza niewierni − jak śpiący uczniowie w Ogrodzie Oliwnym; Piotr, który trzykrotnie się Go zaparł; Judasz, który zdradził, albo tłum, wykrzykujący: „Ukrzyżuj Go”... W zrozumieniu takich postaw pomoże nam ks. prof. dr hab. Waldemar Chrostowski w wywiadzie zatytułowanym: „Skąd niewierność wobec Jezusa?”.
     A może cechuje nas w życiu całkiem odmienne zachowanie – przypominające gest Weroniki, ocierającej umęczoną twarz Chrystusa; miłość i wiarę Jego Matki; wdzięczność Marii Magdaleny; posłuszeństwo Jana Apostoła… By to rozeznać, koniecznie przeczytajmy artykuł ks. Tadeusza Marcinkowskiego pt. „Wierność na drodze krzyża”.
     Owocem dobrze przeżytego czasu Wielkiego Postu jest wyjście z grobu – NAWRÓCENIE. Tego właśnie należy sobie i innym życzyć, pamiętając, że „na decyzję nigdy nie jest za późno – jak pisze nasz kolejny autor, ks. Przemysław Śliwiński. „Nawet w ostatnim momencie życia są do wyboru dwie drogi: droga łotra ubliżającego i droga dobrego łotra”.
     Polecamy także tekst ks. Tomasza Bielińskiego na temat fałszywych wyobrażeń o Bogu, które nosimy w sobie. Często je nawet nieświadomie pielęgnujemy i podtrzymujemy, a przecież w nich mają swe źródła wszelkie duchowe skrzywienia, a tym samym nasze życiowe problemy.
     W kwietniowym numerze „Różańca” znajdziemy również artykuł poświęcony męce i chwale ks. Jerzego Popiełuszki. Tekst ten wprowadza nas w wydarzenie, na które czeka cała Polska i świat – beatyfikację sługi Bożego.
     Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy także niezawodną pomoc w każdej życiowej potrzebie i utrapieniu − Nowennę Pompejańską, a także wyjaśnienie, czym dokładnie jest ta modlitwa, świadectwa osób, które ją odmawiały i doznały niezwykłych łask oraz folder z praktycznymi wskazówkami, jak należy ją odprawiać. Polecamy też – jak co miesiąc – konspekt spotkania kółka różańcowego z wymianą tajemnic różańcowych.
     Wejdź w wydarzenia Triduum Paschalnego z „Różańcem”! Zachęcamy wszystkich do lektury pisma. Miesięcznik można nabyć w sklepach sieci EMPiK oraz księgarniach katolickich lub zaprenumerować w Wydawnictwie Sióstr Loretanek: Warszawa, ul. Żeligowskiego 16/20; tel. (22) 673 58 39; e-mail: prenumerata@loretanki.pl; www.loretanki.pl.
Czytelnia: