"Głodnych nakarmić" - SMS dla Afryki

     Na świecie prawie miliard ludzi nie doświadcza uczucia sytości, co szósty mieszkaniec Ziemi nie ma pożywienia, nie może zaspokoić jednej z podstawowych potrzeb człowieka. Każdego dnia na świecie umiera 25 tys. ludzi z powodu głodu. Każdego dnia znika z mapy świata małe miasteczko. Głód, najbardziej dojmujący problemem jest w Afryce, Azji, Ameryce Południowej.
     Afrykańskie dzieci chorują na kwashiorkor. Z trudem, słabymi rączkami próbują utrzymać kawałek suchego chleba czy banana. Najczęściej jednak pomoc przychodzi za późno. Dzieci z Czadu, Konga, Etiopii, Angoli i innych państw Afryki cierpią. Choroba ma traumatyczny przebieg, dochodzi do zaburzeń wewnątrz organizmu spowodowanych brakiem ilościowym i jakościowym pożywienia. Wewnętrzne narządy organizmu zmieniają swoje funkcje, a później także strukturę. W organizmie powstają liczne obrzęki zwłaszcza brzucha, następuje powiększenie ślinianek i inne objawy charakterystyczne dla długotrwałego głodu. Szanse na przeżycie tych dzieci są małe, jeśli pomoc nie nadejdzie na czas. Siostry klaretynki pracujące w Afryce od prawie 50 lat, wiedzą jak cenne jest pożywienie i woda niezbędna do przeżycia. Na terenie Demokratycznej Republiki Konga prowadzą 3 misje (Ising, Kasini, Pay Kongila) w których pomagają dzieciom i dorosłym zagrożonym nie tylko głodem, ale HIV/AIDS, malarią, itp. Siostry prowadzą ochronki dla dzieci z okolicznych wiosek, opiekują się sierotami, prowadzą dożywianie dla kilkuset afrykańskich maluchów, pomagają młodym kobietom przy porodach.
     Koszt miesięcznych śniadań dla jednego dziecka w Afryce – 10 € , czyli około 20 SMS-ów wysłanych pod nr 72 902 z hasłem „Pomagam”. Miesięczne obiady: 15 € – 32 SMS-y. 10 € kosztują leki dla jednego dziecka (witaminy, żelazo, środki przeciw malarii), niezbędne zabiegi medyczne – 20 SMS-ów. To jedna z możliwości realizacji chrześcijańskiej misji pomocy potrzebującym. Zebrane za pomocą SMS środki finansowe Caritas Polska przekaże na misje w Afryce, by wspomóc małych Afrykańczyków.
Pamiętaj !!! Wysyłając SMS w dniach od 7 do 14 czerwca wspomożesz walkę z głodem.

Wyślij SMS o treści „Pomagam” pod nr 72 902
koszt 2, 44 (z VAT)

lub

wpłać dowolną kwotę na konto:
CARITAS POLSKA
ul. Skwer Kard. Wyszyńskiego 9,
01-015 Warszawa
Bank PKO BP S.A. 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526
z dopiskiem: Dla Afryki

Czytelnia: