K​oncert Tadka z Firmy​ Solo​

Znany raper gościem I Festiwalu Niepodległości.
Koncert 16 listopada w klubie KOTŁOWNIA TADEK z FIRMY solo w Tarnowie
     Znany krakowski raper Tadek Polkowski z zespołu FIRMA będzie kolejnym gościem I Festiwalu Niepodległości. W trakcie koncertu, który zaplanowano w piątek 16 listopada zaprezentuje on w Tarnowie swój solowy projekt "Niewygodna prawda". Zdaniem autora "ma on przede wszystkim przypominać i odkłamywać dumną i ciekawą historię Polski". Wydana w ostatnich dniach płyta zawierająca 17 utworów będących realizacją tego szlachetnego założenia, wliczona jest w cenę wejściówki na piątkowy koncert Tadka w tarnowskim klubie KOTŁOWNIA.
     "Ja nie jestem nazistą, bolszewikiem czy trockistą. Żadnym innym komunistą, faszystą czy anarchistą. Jestem młodym Polakiem, który wierzy w wartości" - śpiewa Tadek w tytułowym utworze z płyty "Niewygodna prawda". W jednym z wywiadów Tadek przyznaje: "Przełom [w twórczości - przyp.red.] nastąpił, gdy zacząłem walczyć ze swoim wtórnym analfabetyzmem. Po prostu zacząłem czytać książki o najnowszej historii Polski. Od tego czasu ta tematyka nie może mi wyjść mi z głowy". Na okładce krążka artysta deklaruje: "Wspaniałych, dumnych, bądź tragicznych wątków w polskiej historii jest nieskończenie wiele. Dlatego praca nad kolejnymi odcinkami "Niewygodnej Prawdy" będzie trwać póki trwać będzie moja przygoda z hip-hopem."
     Na tej wyjątkowej płycie znalazły się m.in. takie utwory jak "Żołnierze Wyklęci", "Rotmistrz Witold Pilecki", "Inka", "Powstanie", "Ballada Grudniowa", "Kresy", "Generał Nil", "Fundament", czy "Myśl samodzielnie".
     Ciekawostką, która zapewne zainteresuje tarnowian, jest fakt, że zdjęcia do oficjalnego teledysku promującego płytę "Niewygodna prawda" kręcono m.in. w Tarnowie (w najważniejszych miejscach pamięci narodowej). Teledysk można zobaczyć/ posłuchać poniżej:

     Wstęp na koncert (jedynie 16 złotych !), obejmuje zakup płyty, którą otrzymają wszyscy uczestnicy piątkowego wydarzenia. Start imprezy zaplanowano 16 listopada o godzinie 18:00 w Klubie KOTŁOWNIA (Tarnów, ul. Urszulańska 16). Bilety do nabycia przed koncertem, od godziny 17:00. Sam koncert rapera, który rozpocznie się po godzinie 19:00, zakończy uroczyste złożenie wiązanki kwiatów przed bramą sąsiadującej z Klubem kamienicy, w której w latach 40-tych XX w. mieściła się kolejno katownia Gestapo a potem NKWD.

Czytelnia: