Miesięcznik "Różaniec" - wrzesień

Miesięcznik Różaniec - wrzesień     We wrześniu w „Różańcu” szczególnie skupiamy się na Jezusowym błogosławieństwie ludzi czystego serca, mając w pamięci słowa św. Jana Pawła II, że „tylko czyste serce może kochać Boga”. Temat numeru: Kochać czystym sercem.
     Czystość to wielki dar i naprawdę warto o nią walczyć. Dlatego wspólnie z ks. Wojciechem Przybylskim zastanawiamy się, Co człowieka czyni nieczystym?, ale też szukamy odpowiedzi na pytanie, JAK przywrócić blask sercu i co jest źródłem czystości.
     Cóż to w ogóle jest czystość? O czystości w różnych stanach – i w kapłaństwie, i w małżeństwie, i w samotności – piszemy w artykule Czystość niejedno ma imię.
     Piszemy również o Czystości rytualnej w Biblii – czym była dla Izraelitów i współczesnych Jezusowi. Temat omawia biblistka s. Judyta Pudełko ze Zgromadzenia Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza, wykładowca PWTW w Warszawie.
     We wrześniu mija 15. rocznica powstania pierwszej róży rodziców modlących się za swoje dzieci. O Różańcu Rodziców za Dzieci rozmawiamy z moderatorem Ireneuszem Rogalą.
     I kolejna rocznica – 70-lecie Fatimy na polskiej ziemi. O akcie poświęcenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi, dokonanym w 1946 r. z woli prymasa Augusta Hlonda, pisze ks. Krzysztof Czapla SAC, dyrektor Sekretariatu Fatimskiego.
     W wakacje przeżywaliśmy chyba najważniejsze wydarzenie w Kościele w tym roku – XXXI Światowe Dni Młodzieży i pielgrzymkę papieża Franciszka do naszej Ojczyzny. Raban po polsku – tak można je podsumować. O tym, jak przebiegły, co nam dały i co z nich zapamiętamy, rozmawiamy z duchownymi, m.in. z bp. Henrykiem Tomasikiem i ks. Krzysztofem Dukielskim. Ale oddajemy też głos głównym bohaterom tych dni – Ojcu Świętemu i młodzieży. Do wrześniowego „Różańca” dołączamy ostatni już numer Przesłania do młodych – specjalnego dodatku, w którym tym razem podsumowujemy to wielkie międzynarodowe święto.
     Rok 2016 jest rokiem jubileuszy naszego Założyciela, bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego – 150-lecia urodzin i chrztu oraz 125-lecia kapłaństwa. Z tej okazji przygotowaliśmy poświęcony mu dodatek Błogosławiony gazeciarz warszawski.
     Jak co miesiąc polecamy materiały formacyjne: rozmyślanie z Maryją na pierwszą sobotę miesiąca, konferencję z propozycjami zadań na wrzesień, konspekt spotkania dla kół różańcowych, a także rozważania różańcowe i komentarze do Ewangelii na każdy dzień miesiąca.
Czytelnia: