Październikowy "Różaniec"

Temat numeru: Na misje z różańcem
     Październik to miesiąc, w którym szczególnie bliska jest nam modlitwa różańcowa. O jej niezwyciężonej mocy i sile przemieniającej ludzkie serca możemy przeczytać w najnowszym jubileuszowym numerze „Różańca”. Z okazji 15-lecia wznowienia naszego pisma jeszcze bardziej niż zawsze pochylamy się nad tajemnicą tej pięknej modlitwy. Sięgamy do źródeł, by poznać początki Żywego Różańca i odkryć, co łączy ten czas z misyjną działalnością Kościoła. Chrystusowy nakaz głoszenia Ewangelii jest wezwaniem do apostolskiej działalności każdego z nas. W tym numerze mówimy o tym, co my możemy zrobić, by wypełnić to ewangeliczne polecenie. Polecamy szczególnie rozmowy z misjonarzami: s. Weroniką Sakowską, pallotynką z Afryki, i z o. Julianem Różyckim, dominikaninem z Japonii. Razem z s. Małgorzatą Korniluk w artykule „Biada mi, gdybym nie głosił…” szukamy odpowiedzi na pytania: Dlaczego Bóg posyła na misje i po co pchać się tam, gdzie nas nie chcą?
     O wielkiej potrzebie świadków w dzisiejszych czasach możemy przeczytać w rozmowie z Elżbietą Jędrzejczuk i Januszem Olewińskim – działaczami opozycyjnymi, uczestnikami Mszy za Ojczyznę odprawianych przez bł. ks. Jerzego Popiełuszkę w kościele św. Stanisława Kostki w Warszawie.
     –„Nie ma nic szlachetniejszego jak pogarda wobec ludzkich względów. Ona wznosi człowieka ponad tych wszystkich, którym się zdaje, że poniżają go, szydzą z niego: najpyszniejsza bezbożność zmuszona jest nieraz oddać mu hołd” – czytamy w opowiadaniu „Odważny wyznawca wiary” bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego.
     W stałym cyklu Wiara i życie publikujemy artykuł ks. prof. Waldemara Chrostowskiego dotyczący wydarzeń związanych z krzyżem znajdującym się przed Pałacem Prezydenckim.
     Oprócz tego w miesięczniku jak zwykle – konferencja formacyjna (w tym numerze „Melchizedek – błogosławieństwo i pewność”), rozważanie na pierwszą sobotę miesiąca, rozważania różańcowe, komentarze do Ewangelii na każdy dzień miesiąca oraz konspekt spotkania kółka różańcowego z wymianą tajemnic różańcowych na październik.
     Z okazji jubileuszowego wydania miesięcznika „Różaniec” przygotowaliśmy dla naszych czytelników quiz z atrakcyjnymi nagrodami. Weź różaniec do ręki i poczuj się misjonarzem.

     Zapraszamy do lektury pisma, a także do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.rozaniec.eu. Miesięcznik można nabyć w sklepach sieci EMPiK i księgarniach katolickich lub zaprenumerować w Wydawnictwie Sióstr Loretanek: Warszawa, ul. Żeligowskiego 16/20; tel. (22) 673 58 39; e-mail: prenumerata@loretanki.pl; www.loretanki.pl.

Czytelnia: