Różaniec - czerwiec 2011 - Gdzie jesteś, źródło dobra? Beatyfikacja Jana Pawła II

     W czerwcowym numerze miesięcznika „Różaniec” – powiększonym o 8 stron – zamieszczamy relację z uroczystości beatyfikacyjnych i dziękczynnych w Polsce i na świecie. Zastanawiamy się, gdzie jest źródło dobra. Skąd mamy czerpać siły do codziennego trwania przy Chrystusie i co znaczy być dobrym jak chleb? Ponadto prezent dla Czytelników: obrazek z modlitwą za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II.
     Polska i świat cieszą się z nowego Błogosławionego, którego dał nam Kościół. Na różne sposoby świętowano wyniesienie na ołtarze „Papieża z dalekiego kraju”. „Dobiegł końca pewien proces dziejowy. A może lepiej: zakończył się jeden z jego etapów. Wołanie: Santo subito stało się faktem. W niedzielę, 1 maja 2011 r., półtora miliona ludzi w Rzymie, setki milionów przed telewizorami i telebimami na całym świecie mogły być świadkami długo oczekiwanego wydarzenia”. ks. Paweł Siedlanowski, autor artykułu „Co dalej?”, zastanawia się, jaką naukę wyciągniemy z pontyfikatu naszego Rodaka.
     Jak powinien wyglądać kult nowego błogosławionego? Czy kolejne pomniki i pamiątkowe tablice wystarczą, by wyrazić szacunek i miłość, jakimi darzymy Papieża Polaka. Dorota Krawczyk odpowiada na te pytania w artykule „Kult, jakiego potrzebujemy”.
     „Dobroć i szlachetność, do jakiej zdolny jest człowiek, są odbiciem Bożej dobroci. W dobroci człowieka objawia się obraz i podobieństwo Boże, jakimi zostaliśmy obdarzeni w momencie stworzenia. To winno pobudzać nas do wdzięczności wobec Boga i chronić przed pychą” – pisze ks. Zbigniew Sobolewski w artykule „Tylko Bóg jest dobry”.
     W czerwcowym numerze również rozważania różańcowe, komentarze do Słowa Bożego na każdy dzień miesiąca, konspekt spotkania kółka różańcowego poszerzony o komentarze ks. Bogdana Michalskiego do Papieskich Intencji Apostolstwa Modlitwy i konferencja formacyjna ks. Jacka Kucharskiego.

     Zapraszamy do lektury pisma, a także do odwiedzania naszej strony internetowej: www.rozaniec.eu. Miesięcznik można nabyć w sklepach sieci EMPiK i księgarniach katolickich lub zaprenumerować w Wydawnictwie Sióstr Loretanek: Warszawa, ul. Żeligowskiego 16/20; tel. (22) 673 58 39; e-mail: prenumerata@loretanki.pl; www.loretanki.pl.

Czytelnia: