Różaniec - czerwiec 2014

Temat numeru: Kanonizacja Jana XXIII i Jana Pawła II
     W Niedzielę Miłosierdzia Bożego uczestniczyliśmy w niezwykłym wydarzeniu wyniesienia na ołtarze dwóch wielkich Papieży. Ten czas już za nami, ale warto powracać do niego myślami i zadawać sobie pytanie: Czym dla mnie jest kanonizacja Jana XXIII i Jana Pawła II?
     Czerwcowy numer „Różańca” zawiera 8 gratisowych stron. Wśród nich znalazły się m.in. poruszające świadectwa osób, które były na placu św. Piotra i razem z wielotysięcznym zgromadzeniem wiernych uczestniczyły w tym historycznym wydarzeniu. Piękną inicjatywę podjęli państwo Janczakowie z archidiecezji gnieźnieńskiej, którzy pieszo udali się do Różaniec - czerwiec 2014Wiecznego Miasta na kanonizację. Wędrowali 88 dni, pokonując od kilkunastu do kilkudziesięciu kilometrów dziennie. Można o tym przeczytać w artykule Romeros, czyli wędrujący do Rzymu. Czegoś równie wielkiego dokonali Rafał i Damian – Doręczyciele marzeń, którzy postanowili spełnić marzenie papieża Jana Pawła II i odbyć pielgrzymkę do Pekinu, stolicy Chin. Jeden z mężczyzn podróżował rowerem, drugi samochodem… Lekturze polecamy także wywiady z ks. abp. Wacławem Depo, z ks. prof. Krzysztofem Pawliną, a także z o. Stanisławem Przepierskim OP.
     W dziale formacyjnym dla Żywego Różańca prezentujemy kolejną wspólnotę różańcową – Magdalena Buczek przybliża Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci, których jest założycielką. Ks. Paweł Wiatrak w konferencji ukazuje godne naśladowania posłuszeństwo Maryi i Józefa, a ks. Krzysztof Czapla zaprasza do wynagradzania Sercu Maryi poprzez obchodzenie nabożeństwa pięciu pierwszych sobót miesiąca, natomiast prof. Karol Klauza zwraca uwagę na związki Ducha Świętego z Matką Bożą w oparciu o pisma św. Maksymiliana i o. Bolewskiego.
     Polecamy także lekturze elektroniczne wydanie „Różańca” (w czerwcu m.in. fragment książki Marii Okońskiej o szczęściu obcowania z Chrystusem Eucharystycznym, Litania do św. Jana Pawła II z imprimatur, a także Tryptyk o człowieczeństwie Teresy Klonowskiej) i zachęcamy do regularnego odwiedzania naszej strony internetowej www.rozaniec.eu. Zapraszamy wszystkich, który modlą się na różańcu, a w szczególności członków Żywego Różańca na II Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę, która odbędzie się 7 czerwca br. (szczegółowy program w numerze czerwcowym).
Czytelnia: