Różaniec - grudzień 2014

Temat numeru: POKÓJ LUDZIOM DOBREJ WOLI
     Przed nami Adwent. To wielkie wyzwanie dla nas, katolików, aby ten czas przygotowań do świąt Bożego Narodzenie dobrze wykorzystać; aby chwile spędzone przy wigilijnym stole były przepełnione radością, pokojem i miłością.
     Różaniec - grudzień 2014W grudniowym numerze „Różańca” znalazły się teksty, które dają odpowiedź na pytanie, jak budować pokój w rodzinie, we wspólnocie i na świecie. Pięknym świadectwem budowania pokoju w rodzinie podzielił się Piotr Kordyasz, kochający mąż i ojciec pięciorga dzieci. O (nie)pokoju we wspólnocie – na przykładzie róży różańcowej – pisze Krystyna Sztramska, Dorota Krawczyk natomiast przybliża jedno z największych pragnień papieża Jana Pawła II.
     Na pytanie, kim jest Emmanuel, Książę Pokoju, odpowiedzi udzieliła s. Judyta Pudełko PDDM. Polecamy także artykuł Przyszła do nas Miłość ks. Feliksa Folejewskiego SAC – o istocie świąt Narodzenia Pańskiego i właściwym przeżywaniu tego jakże pięknego czasu, aby go nie zmarnować, nie skupić się na tym, co powierzchowne. Warto przeczytać także praktyczny poradnik, jak przygotować się do wizyty duszpasterskiej, by godnie przyjąć kapłana, i artykuł pt. Ksiądz w dom, Bóg w dom? Anny Malec. Zapraszamy także do modlitwy w intencji trzeźwości w ramach Wspólnoty Sercem Ogarnąć Serce (SOS) „Odmawiajcie różaniec”, więcej o tym maryjnym dziele można dowiedzieć się z tekstu s. Ewy Stolarek SNNMPN.
     Polecamy również lekturze elektroniczne wydanie „Różańca” (w grudniu m.in. tekst s. Stefanii Janiak CSFN przybliżający, czym jest Modlitwa Jezusowa, rozmowa z ks. prof. Markiem Tatarem o ekumenizmie – egzaminie z miłości, a także Rozważania różańcowe o kapłanach) i zachęcamy do regularnego odwiedzania naszej strony internetowej www.rozaniec.eu oraz naszego profilu na Facebooku.
     W świątecznym numerze także folder Bóg się rodzi i Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy na rok 2015.
Czytelnia: