Różaniec - kwiecień 2015

Temat numeru: BĄDŹMY ŚWIADKAMI MIŁOSIERDZIA
Różaniec - kwiecień 2015     17 VIII 2002 r. Jan Paweł II, gdy zawierzał świat Bożemu miłosierdziu, wołał: „Bądźcie świadkami miłosierdzia!”. To wezwanie Papieża Polaka z Łagiewnik towarzyszy nam szczególnie w tym czasie, kiedy przeżywamy 10. rocznicę jego śmierci.
     O tym, co to znaczy głosić miłosierdzie, można dowiedzieć się z licznych świadectw. Wśród nich znalazło się świadectwo s. Domicylli, loretanki, która niesie pomoc chorym, ubogim, samotnym i cierpiącym; siostry katechetki, która stara się dostrzegać dobro w każdym człowieku; matki, która utraciła bliską osobę, a mimo to nie zwątpiła, że to sam Pan Jezus zabrał ją do siebie we właściwym czasie; wolontariuszki, która nauczyła się przebaczać sobie i innym, dzięki czemu otworzyła się na Bożą miłość.
     Dlaczego dzisiejszy świat tak bardzo potrzebuje miłosierdzia?, W jaki sposób możemy przekazywać światu „ogień miłosierdzia”? – to tylko wybrane pytania, na które odpowiedzi udzielił ks. bp Jan Zając, kustosz sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach. Z wywiadu z Joanną Rygułą, mamą pięciorga dzieci i autorką książek dla najmłodszych, dowiemy się natomiast, co zrobić, by podarować miłość najbliższym, znajomym, sąsiadom, a także zupełnie przypadkowym osobom; by dzielić się z nimi miłosierdziem, a także jak być ludzkim we współczesnym świecie.
     Kwiecień to także czas, w którym przeżywamy tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. O przebaczeniu i pokoju – pierwszych darach Zmartwychwstałego – pisze ks. Łukasz Wiśniewski MIC w swoim artykule. Ks. Kamil Falkowski przybliża symbolikę święconki, a ks. Feliks Folejewski SAC w konferencji wskazuje na Marię Magdalenę, która jest zwiastunką zmartwychwstania.
     Zachęcamy także do wzięcia udziału w II edycji akcji AdoMiS, czyli duchowej adopcji misyjnych seminarzystów. Więcej o tej inicjatywie, a także o Papieskim Dziele św. Piotra Apostoła można przeczytać w artykule ks. Macieja Będzińskiego. Polecamy również lekturze wywiad z redaktorem Stanisławem Michalkiewiczem, publicystą Telewizji Trwam i Radia Maryja, który w związku z nadchodzącymi wyborami przypomina Czytelnikom, aby „udzielili swego poparcia tym kandydatom, którzy przedstawiają program sprzyjający budowaniu i wzmacnianiu ekonomicznych i politycznych fundamentów niepodległości państwowej”.
     W e-wydaniu „Różańca” artykuły niedostępne w wersji drukowanej, m.in. tekst Małgorzaty Frydrych pt. Razem możemy więcej oraz rozmowa z s. Michaliną ze Wspólnoty Sióstr Miłości Miłosiernej. Przypominamy o możliwości nabycia czwartego numeru Przesłania do młodych (w cenie det. 0,05 zł za 1 egz.) – naszego comiesięcznego dodatku przygotowującego do ŚDM 2016. Zachęcamy także do regularnego odwiedzania naszej strony internetowej www.rozaniec.eu oraz naszego profilu na Facebooku.
     W kwietniowym numerze także kupon rabatowy, umożliwiający otrzymanie 15% zniżki przy zakupie publikacji Wydawnictwa Sióstr Loretanek w czasie XXI Targów Wydawców Katolickich, które odbędą się 16-19 IV br. w Warszawie. Zapraszamy!
Czytelnia: