Różaniec - lipiec-sierpień 2013

Temat numeru: PRZESZKODY NA DRODZE WIARY
     Każdy z nas napotyka różne przeszkody na drodze do Boga. Czasem są oczywiste, wtedy łatwo je rozpoznać i stawić im czoła, częściej jednak pojawiają się z najmniej oczekiwanej strony. Zły duch szczególnie w czasie wakacji dostarcza wielu pokus, jak np. nadużywanie alkoholu. Jak się im przeciwstawiać? Na to pytanie staramy się udzielić odpowiedzi na łamach wakacyjnego numeru „Różańca”, np. w artykule „Przeszkody na drodze otwarcia się na Jezusa” ks. Wojciecha Przybylskiego czy w rozmowie z panem Dariuszem Malejonkiem na temat poszukiwania miłości Boga.
     Wakacje to także czas rekolekcji w drodze, dlatego – pragnąc zachęcić Was do udania się przed tron Maryi – przygotowaliśmy obszerną relację z Pierwszej Ogólnopolskiej Pielgrzymki Żywego Różańca na Jasną Górę, która zawiera m.in.: homilię ks. abp. Wacława Depo, słowo do pielgrzymów Krajowego Moderatora Żywego Różańca, słowo o. Stanisława Przepierskiego OP i świadectwa uczestników; została także ubogacona przepięknymi fotografiami.
     Zachęcamy do uważnego pochylenia się nad treściami wakacyjnego numeru, np. nad artykułem pt. „Gdzie jesteś, Boże?” czy „Oblicza pobożności”, ale nie dajmy się zwieść, ponieważ często to, co w pierwszej chwili wydaje się gorszące, odsłania głębię, której inaczej byśmy nie dostrzegli. W tym numerze porozmawiamy także o pijanej głowie i zajrzymy do recepcji Radia Maryja. Podejmujemy również temat, o którym nie można zapominać – w artykule „Nie ma wolności bez Telewizji Trwam na multipleksie” przypominamy, że walka o wolność mediów katolickich w Polsce wciąż trwa. Zapraszamy również do lektury i odwiedzania naszej strony internetowej www.rozaniec.eu oraz do elektronicznej prenumeraty „Różańca”.
Czytelnia: