Różaniec - listopad 2015

Temat numeru: OJCZYZNO – JAK CIĘ KOCHAĆ?
Różaniec - listopad 2015     Czy umiłowanie Ojczyzny nie stało się dla wielu przykrym obowiązkiem? Dlaczego tak się dzieje i jak tego uniknąć? Co na temat miłości Ojczyzny mówił św. Jan Paweł II, ks. kard. Stefan Wyszyński? To tylko niektóre zagadnienia, które podejmujemy w bieżącym numerze.
     22 września br. Pan powołał do siebie ks. Feliksa Folejewskiego SAC, apostoła Bożego miłosierdzia, wielkiego patriotę, asystenta kościelnego naszego miesięcznika. Poszerzyliśmy listopadowy numer o 8 stron, by mogli Państwo poznać tego niezwykłego kapłana i pożegnać go razem z nami.
     Naszym zadaniem jest wziąć kraj w swoje ręce – podkreśla senator Jan Maria Jackowski i przypomina o konieczności troski o dobro wspólne. Roman Igasiak dzieli się swoimi doświadczeniami na temat wychowania do patriotyzmu w rodzinie i zwraca uwagę, dlaczego tak ważne jest pielęgnowanie wartości patriotycznych wśród najbliższych, szczególnie dzieci i wnuków. Marcin Bąk przypomina o bohaterach narodowych, którzy wiernie służyli naszemu krajowi niekoniecznie za pomocą oręża. Czy o nich pamiętamy?
     Powstaje film ewangelizacyjny pt. Różaniec. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tej inicjatywie. Możemy wesprzeć twórców filmu modlitwą, ofiarą, podzieleniem się świadectwem o mocy modlitwy różańcowej.
     Ks. prof. Andrzej Zwoliński przybliża historię Magadanu, gdzie znajduje się najdłuższy cmentarz beż krzyża, ale nie bez Boga. W miejscu, gdzie dawniej znajdował się łagier, w którym dokonywano aborcji dzieci poczętych w różnych obozach regionu kołymskiego, wybudowano kościół Narodzenia Chrystusa.
     Jak co miesiąc polecamy materiały formacyjne: rozmyślanie na pierwszą sobotę, konferencję i propozycje zadań na listopad, konspekt spotkania ze zmianą tajemnic, rozważania różańcowe dwudziestu tajemnic i komentarze do Ewangelii na każdy dzień.
     Zachęcamy do lektury „Różańca” także w wersji elektronicznej – w e-wydaniu 5 artykułów niedostępnych w wersji drukowanej, m.in. Najwyższe Dobro w rozumieniu św. Alberta Wiekiego; rowerowa pielgrzymka do Gietrzwałdu; zawodowy kompas, czyli dlaczego emigrujemy i jak poradzić sobie na obczyźnie. Zachęcamy do nabycia kolejnego numeru Przesłania do młodych na Światowe Dni Młodzieży (5 gr za 1 egz.) i do regularnego odwiedzania naszego profilu na Facebooku.

KONKURS! ZAPRENUMERUJ I WYGRAJ! Spośród osób, które do 31 grudnia br. zaprenumerują „Różaniec”, „Tak Rodzinie” lub „Anioła Stróża” na cały nadchodzący rok, 8 stycznia 2016 r. wylosujemy zwycięzcę. Nagroda główna dla prenumeratorów „Różańca” to 17-tomowe wydanie Lectio divina w twardej oprawie o wartości 600 zł. Ponadto 50 osób otrzyma atrakcyjne nagrody pocieszenia. Szczegółowe informacje na stronie www.rozaniec.eu.

Czytelnia: