Różaniec - luty 2013

Temat numeru: Czy wiara to sprawa prywatna?
     Czy o Bogu powinno się mówić w gronie najbliższych, wśród przyjaciół, sąsiadów, współpracowników, czy lepiej w ogóle tego tematu nie podejmować, żeby nie narażać się na przykre uwagi, docinki lub niezrozumienie? Czy wiara jest sprawą prywatną, czy może należy do sfery publicznej? Z tymi – jedynie z pozoru łatwymi – pytaniami od wieków zmagają się kolejne pokolenia chrześcijan. Spróbujmy także i my w Roku Wiary się z nimi zmierzyć. Inspiracją do podjęcia osobistej refleksji niech staną się artykuły lutowego numeru „Różańca”.
     Wierzący wierzy wszędzie – to sonda, w której pojawiły się wypowiedzi osób znanych z życia publicznego, m.in popularnej aktorki, dziennikarki i innych, którzy – odważnie i z mocą – dają świadectwo swojej wiary. Artykuł ks. Wojciecha Przybylskiego ukazuje problemy, jakie katolicy napotykają w swoim życiu zawodowym z powodu przyznawania się do Jezusa. Konferencja ks. Jana Glapiaka to z kolei sposobność, by głęboko wejść w tajemnicę ofiarowania Jezusa. A artykuł Pojednać się z miłością zawiera praktyczne wskazówki na drodze przebaczenia.
     Życzymy owocnej lektury. Zapraszamy do lektury pisma, a także do odwiedzania naszej strony internetowej: www.rozaniec.eu, na której można zapoznać się m.in. z archiwalnymi numerami pisma.
Czytelnia: