Różaniec - luty 2016
Pan Jezus ubogim w duchu obiecuje nagrodę w niebie, ale my chcemy być szczęśliwi tu i teraz. Jak to pogodzić? O istocie szczęścia pisze ks. Wojciech Przybylski.
Gdyby bł. Matka Teresa z Kalkuty żyła dzisiaj, prawdopodobnie byłaby duchową przyjaciółką papieża Franciszka. Jej siostry, pracując w różnych częściach świata, realizują jej testament przez służbę najbiedniejszym. O siostrach misjonarkach miłości pisze Anna Malec.
W lutym rozmawiamy także z panem Adrianem Seligą, prezesem zarządu firmy optycznej, sponsorem fundacji „Razem dla Afryki”, który na łamach „Różańca” dzieli się swoim doświadczeniem radości z pomocy potrzebującym, np. ofiarom handlu ludźmi w Kenii.
W tym numerze także historie życia trzech niezwykłych kobiet: św. Kingi, św. Jadwigi i św. Filomeny, które w szczególny sposób zawierzyły swoje życie Chrystusowi.
W artykule z cyklu Rok Miłosierdzia przybliżamy kolejny uczynek miłosierdzia: nawiedzanie chorych. O tym, jak służyć cierpiącym z miłością, rozmawiamy z ks. Pawłem Śmierzchalskim, dyrektorem Ośrodka Hospicjum Domowe Księży Marianów i kapelanem hospicjów domowych w diecezji warszawsko-praskiej.
Czy sakrament chorych słusznie jest nazywany ostatnim namaszczeniem? – odpowiada ks. Zbigniew Kapłański. Zachęcamy Czytelników do nadsyłania pytań odnośnie do wątpliwości związanych z wiarą. Pamiętajmy, że Pan Jezus nie jest posłańcem śmierci, dlatego warto w sakramencie namaszczenia chorych odnaleźć źródło nadziei i pocieszenia.
Na zakończenie Roku Życia Konsekrowanego zadaliśmy młodym ludziom pytanie, czy poszukują wzorów do naśladowania także wśród osób zakonnych. Co młodzi myślą o zakonnikach? – odpowiedź w lutowym numerze „Różańca”.
W cyklu Katolik w świecie tekst Anny Mularskiej pt. Biedni wokół nas. Kiedy, komu i jak warto pomagać?
Jak co miesiąc materiały formacyjne: rozmyślanie na pierwszą sobotę, konferencja z propozycjami zadań na luty, konspekt spotkania dla kół (róż) różańcowych, rozważania różańcowe i komentarze do Ewangelii na każdy dzień miesiąca, a także ABC Żywego Różańca.
„Różaniec” jest dostępny także w wersji elektronicznej – w lutowym e-wydaniu 4 artykuły, m.in. o tym, co jest największą bronią przeciw szatanowi, oraz o bł. ks. Michale Sopoćce – świadku miłosierdzia.
Do rąk Czytelników oddajemy również kolejny numer Przesłania do młodych – naszego comiesięcznego dodatku przygotowującego do Światowych Dni Młodzieży. Zachęcamy, aby przekazać go młodym ze swojego otoczenia. Zapraszamy także do odwiedzenia młodzieżowego profilu na Facebooku i profilu miesięcznika „Różaniec”.