Różaniec - wrzesień 2014

Temat numeru: Musimy od siebie wymagać
     Warto, aby każdy z nas powrócił myślami do czasu kanonizacji i zastanowił się, jak w swoim życiu realizuje słowa św. Jana Pawła II: „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali”. Na łamach wrześniowego numeru „Różańca”Różaniec - wrzesień 2014 osoby w różnym wieku, znajdujące się na różnych etapach życia, m.in. maturzyści, studenci, siostry zakonne i kapłani, odpowiedziały na to pytanie. Warto przeczytać te niezwykle głębokie świadectwa osób, które dzielą się tym, jak pomimo trudów codzienności realizują zadania pozostawione przez naszego wielkiego Rodaka.
     We wrześniowym numerze można znaleźć także rozmowę z Marcinem Gajdą, katolickim psychoterapeutą, który udziela odpowiedzi na pytania: Jak dbać o rozwój małżeństwa? Co robić, kiedy relacja bliskich osób przeradza się w karykaturę miłości? Jak prowadzić małżeński dialog? itp. Dorota Krawczyk natomiast w opowiadaniu Czas wzrastania przybliża lata młodości Karola Wojtyły. Lekturze polecamy także przepiękną, niezwykle wzruszającą historię różańcową Krystyny Sztramskiej.
     W dziale formacyjnym dla Żywego Różańca prezentujemy kolejną wspólnotę różańcową – tym razem Plutony Różańcowe „Lew Judy”, jest to propozycja skierowana szczególnie do młodych mężczyzn, ale nie tylko. O. Stanisław Przepierski OP w rozmyślaniu na pierwsze soboty miesiąca ukazuje spotkanie Jezusa z Matką w drodze na Golgotę. W konferencji zaś ks. Paweł Wiatrak zachęca do tego, aby zaprosić Jezusa i Jego Matkę do swojego życia, jak to uczynili małżonkowie na weselu w Kanie.
     W dziale Wiara i życie ks. Kamil Falkowski przybliża życie bł. Piera Giorgia Frassatiego, orędownika młodych, a br. Tadeusz Ruciński FCS przestrzega rodziców i wychowawców przed kupowaniem podręczników bez uważnego przejrzenia treści programowych, które zawierają. Warto dowiedzieć się więcej także o młodzieży w szeregach Żywego Różańca oraz o bogactwie inicjatyw podejmowanych przez wspólnoty różańcowe diecezji łowickiej.
     Polecamy także lekturze elektroniczne wydanie „Różańca” (we wrześniu m.in. tekst Joanny Szubstarskiej o św. Marii Magdalenie i łasce pokuty oraz artykuł Zofii Szczur o roli Maryi w życiu i posłannictwie Barbary Kloss) i zachęcamy do regularnego odwiedzania naszej strony internetowej www.rozaniec.eu. Dnia 7 września br. serdecznie zapraszamy do sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto k. Wyszkowa na uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Maryi Panny.
Czytelnia: