Ojca Leona słów kilka... - odcinek 33 - Św. Benedykt i uniwersalizm jego nauki

Najnowszy odcinek serii "Ojca Leona słów kilka" może być dla niektórych z Was zaskoczeniem i niespodzianką. Zazwyczaj pojawiały się tutaj tematy związane z problemami codziennego życia, a tym razem bohaterem odcinka jest św. Benedykt i jego nauka.

Jak wielu ludzi wie, kim był św. Benedykt? Żył w średniowieczu, był założycielem i prawodawcą benedyktynów, napisał "Regułę św. Benedykta", dał początek życiu monastycznemu.

Pojawia się pytanie, czy nauka, zasady życia, normy moralne, sposób podejścia do ludzi, do braci, może być aktualny również dzisiaj? Czy jest to wiedza zarezerwowana jedynie dla mnichów i ludzi żyjących w klasztorach, czy może jest użyteczna również w codziennym świeckim życiu?

Odpowiedzi na te i inne pytania podjął się właśnie ojciec Leon w dzisiejszym odcinku. Dzięki niemu będziecie mogli dowiedzieć się co nieco o życiu św. Benedykta, zakonodawcy benedyktynów, jak również o zasadach, jakie wprowadzał w założonych przez siebie wspólnotach. Jednak przede wszystkim przekonacie się, jak wiele do powiedzenia współczesnemu człowiekowi ma Reguła, która powstała na początku VI wieku n.e. i jak ją zacząć stosować we własnym, świeckim, codziennym życiu.

Zapraszamy na niezwykłe spotkanie z o. Leonem Knabitem oraz...ze św. Benedyktem.

Wideo religijne - filmy, piosenki i komentarze religijne, jak również porcja dobrej rozrywki: