Różaniec - styczeń 2014

Temat numeru: KIM JEST CZŁOWIEK?
Różaniec - styczeń 2014     Nasza wiara jest nieustannie poddawana próbom. Nowy rok kalendarzowy to nowe wyzwania na drodze wiary. Niestety często bezrefleksyjnie przyjmujemy słowa innych, pozwalamy, aby zostały rozmyte takie pojęcia, jak: człowiek, życie czy godność. Warto uporządkować te pojęcia i odpowiedzieć na pytania, które pomogą w zrozumieniu samego siebie: „Kim jest człowiek?”, „Do czego został powołany?”, „Czym jest miłość?”.
     W tym niezwykłym czasie – gdy już wkrótce będziemy się radować kanonizacją Jana Pawła II – na łamach „Różańca” pojawiły się nowe cykle, inspirowane nauczaniem i świętym życiem Papieża Polaka. Szczególnie polecamy lekturze cykl „Święci Jana Pawła II” – w numerze styczniowym Joanna Beretta Molla, która jako ostatnia została wyniesiona na ołtarze przez naszego wielkiego Rodaka. W roku 2014, gdy obchodzimy 105-lecie istnienia „Różańca”, który jest kontynuacją „Kółka Różańcowego”, co miesiąc s. Klara Bielecka CSL będzie ukazywała bogactwo osobowości założyciela – bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego. Nie zapominajmy, że o rzeczach ważnych warto i trzeba rozmawiać, dlatego w wywiadzie z ks. abp. Henrykiem Hoserem SAC poruszamy m.in. temat in vitro. Natomiast ks. Dariusz Oko i s. Urszula Kłusek SAC przybliżają, czym jest i jakie zagrożenia – szczególnie dla dzieci i młodzieży – niesie ze sobą ideologia gender. Na łamach styczniowego numeru można również znaleźć zamyślenia ks. bp. Józefa Zawitkowskiego nad hymnem Magnificat, a także przepiękne świadectwa – Magdalena Buczek przypomina, że życie jest darem, a Piotr Chomicki dzieli się swoimi doświadczeniami z pieszej pielgrzymki z Gietrzwałdu do Kibeho w Afryce.
     Zapraszamy do elektronicznej prenumeraty „Różańca” (w styczniowym numerze m.in. rozważania różańcowe w świetle życia św. Joanny Beretty Molli) i regularnego odwiedzania naszej strony internetowej www.rozaniec.eu.
Czytelnia: