Świat Marii

Tytuł: Świat Marii
Podtytuł: Graziano Versace
Wydawca: Wydawnictwo Bernardinum, Pelplin 2013 r.
Dane techniczne: s. 348, oprawa twarda, format: 145x210
„Tej nocy nie czuła niczyjej obecności. Głosy były spokojne, a może nawet zupełnie sobie odeszły”.
     Giovanni Buscemi, zwany magiem, jest psychoterapeutą, który niedawno wrócił do Cittanova w Kalabrii, skąd wyjechał jeszcze, jako młody chłopak, by podążyć za swoimi marzeniami. W miasteczku spotyka Livię Antoniettę, swoją młodzieńczą miłość. Kobieta prosi go, by pomógł Marii, siedemnastolatce, którą matka uważa za opętaną przez szatana.
     Giovanni rozpoczyna terapię i siłą słowa zaczyna drążyć w przeszłości dziewczyny osieroconej przez ojca i wychowywanej w surowym środowisku. Co nęka Marię i czyni ją ofiarą konwulsyjnych ataków, tak przerażających, że sprawia wrażenie opętanej? Choć leczenie zdaje się odnosić skutek, to jednak dziewczyna wciąż coś ukrywa w sercu.
     Tymczasem w Cittanova ktoś rozpuszcza plotki, jakoby w rzeczywistości między lekarzem, a pacjentką wywiązał się romans. Maria zostaje zaatakowana słownie i fizycznie przez niektóre kobiety z miasteczka. Dopiero Giovanni, – który nawiązał na nowo uczuciowe więzi z Livią – uratuje ją przed nimi i zdoła, dzięki swojej cierpliwości i intuicji, uwolnić dziewczynę od jej wewnętrznych demonów, które częściowo biorą początek w pewnym zdarzeniu sprzed wielu lat.

O autorze
     GRAZIANO VERSACE urodził się w 1964 roku w Belmore w Australii. Ukończył studia
z literatury współczesnej, mieszka z żoną i synem w Sant’Agata di Militello (Włochy), gdzie obecnie jest nauczycielem. W wydawnictwie Edizioni San Paolo opublikował wcześniej powieść Ladri di locandine (2009).

Czytelnia: