Dr House i jego ewangelia

"Dr House i jego ewangelia" to nowa książka, która prezentuje filozofię życiową najsłynniejszego serialowego lekarza.

Punktem wyjścia tej książki jest założenie, że Gregory House – według tego, jak został pomyślany przez swoich autorów telewizyjnych - jest dobrym gruntem, na którym wiara może zostać zasiana, może wzrastać, wydać owoce, daleka od sloganów, od ludzkich słabości, od religii etatowej, a nie płynącej z serca.

To wszystko jest doskonałym obiektem żartów w "Dr. Housie", serialu medycznym najczęściej oglądanym na świecie. Czytając te strony, można odkryć, co ukrywa się pod anarchiczną i mrukliwą maską dr. House'a owładniętego prawdą, osobą zdolną zauważyć rzeczy najważniejsze w życiu, nie dającą się uwikłać w jego zbyteczne ozdobniki.

O autorze
KS. DIEGO GOSO jest kapłanem diecezji Turynu. Żyje i pracuje między Leini a Rzymem, gdzie zajmuje się duszpasterstwem młodzieży i dziennikarzy. Współpracuje z różnymi redakcjami czasopism lokalnych i ogólnokrajowych i prowadzi blog „Spillo.it” , uważany za jeden z najbardziej nonszalanckich we włoskiej panoramie świata katolickiego on-line. Chwali się, że potrafi wyliczyć w kolejności wszystkie tytuły odcinków o dr. Housie, także zaczynając od końca, i uważa, że grzechem śmiertelnym jest zakończenie dnia bez cheesburgera.

Czytelnia: