Dębowiec: Najdłuższe Spotkanie Młodych na Podkarpaciu

Spragnieni świadectwa to hasło XXIII Międzynarodowego Saletyńskiego Spotkania Młodych, które odbędzie się w dniach od 5 do 10 lipca 2010 roku w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. Organizatorami tych dni modlitwy, refleksji, muzyki i radości są Misjonarze Saletyni.

Zagubiony wśród wielu pseudowartości młody człowiek potrzebuje dzisiaj autentycznego świadectwa wiary. Kolejne już Spotkanie w Dębowcu ma pomóc młodym ludziom z Polski i zagranicy odkryć pragnienie świadczenia o Chrystusie w sobie samych, a także pokazać im w jaki sposób urzeczywistniać go w swoim życiu, w rodzinie, w szkole, środowisku. Wspólnie razem będą szukać świadków Jezusa Zmartwychwstałego, aby inni, którzy żyją obok, mogli w nich zobaczyć tych, którzy to, co głoszą, w co wierzą, potwierdzają własnym życiem.

Świadkiem może być tylko ten, kto coś widział, czego doświadczył, coś przeżył i dlatego może o tym mówić. Dlatego Gośćmi tegorocznego Spotkania będą m.in.: bp Edward Dajczak – ordynariusz koszalińsko-kołobrzeski, posługujący podczas Ewangelizacji Woodstocku, organizator Przystanku Jezus; Wojciech Cejrowski – znany podróżnik, fotograf, pisarz, publicysta ostatnio oglądany w programie Boso przez świat, ks. Rafał Jarosiewicz – duszpasterz młodzieży, autor książek Ewangelizacja bez granic, czyli 144 i tysiące nieodkrytych sposobów głoszenia Pana oraz Miłość chodzi po Woodstocku oraz br. Paweł Teperski OFM Cap – rzecznik prasowy Prowincji Krakowskiej Kapucynów.

Podczas tegorocznego Spotkania Młodych nie zabraknie też dobrej chrześcijańskiej muzyki. Koncertować będą takie zespoły jak: Maleo Reggae Rockers, 40 i 30 na 70 oraz eSPe ze Słowacji.

Szczegóły programu i wszystkie informacje związane ze spotkaniem można znaleźć na stronie www.spotkania.saletyni.pl. Zgłoszenia grupowe i indywidualne prosimy kierować telefonicznie lub mailowo do dnia 30 czerwca 2010 roku na adres:
ks. Krzysztof Tomczak MS
ul. Tuwima 5
34-500 Zakopane
Tel. +48 508116428
e-mail: saletyni@gmail.com
www.spotkania.saletyni.pl

Czytelnia: