Różaniec - kwiecień 2014

Temat numeru: ŻYĆ W PERSPEKTYWIE ZMARTWYCHWSTANIA
     Kanonizacja dwóch niezwykłych Papieży – Jana XXIII i Jana Pawła II – jest okazją do tego, aby jeszcze lepiej poznać ich duchowość i dzieła, które zainicjowali. Dlatego w kwietniowym numerze zamieszczamy 8 stron gratis, poświęconych tym ŚWIĘTYM PAPIEŻOM. Wśród nich można znaleźć artykuł o. Jana Wróblewskiego SVD pt. Otwórzcie drzwi na oścież! oraz artykuł ks. Adriana Galbasa SAC, ukazujący Jana Pawła II jako tego, który rozpalił iskrę Bożego miłosierdzia w Polsce i na świecie. Krzysztof Pilch natomiast przypomina, że Papież Polak kochał młodzież, czego dowodem są m.in. Światowe Dni Młodzieży, kiedy to nasz wielki Rodak otwierał swoje serce na troski młodych, a także towarzyszył im w radościach. Warto również zapoznać się z tekstem pt. Mądry, dobry i odważny, przybliżającym Papieża pokoju, soboru i dobroci, czyli Jana XXIII.
Różaniec - kwiecień 2014     Polecamy także lekturze artykuł wprowadzający w temat numeru, w którym ks. Wojciech Przybylski przypomina, że chrześcijanin powinien żyć z nadzieją zmartwychwstania, a swoje działania koncentrować nie na osiągnięciu szczęścia doczesnego, ale wiecznego – w niebie, u boku Jezusa i Maryi. Warto również przeczytać wywiad z Martą Romaszko-Banaś, teologiem, zatytułowany Skąd wiemy, że Chrystus zmartwychwstał?. Na łamach kwietniowego numeru znalazły się także przepiękne, poruszające świadectwa, m.in. o radości życia z Chrystusem i Maryją, o chwilach, które wszystko zmieniają, a także o tym, że każdy z nas jest powołany do ewangelizacji.
     W dziale formacyjnym dla Żywego Różańca konferencja pt. Pieśń uwielbienia – jej autor ks. Paweł Wiatrak zachęca do modlitwy słowami hymnu Magnificat. Natomiast o. Stanisław Przepierski OP w rozmyślaniu na pierwsze soboty miesiąca ukazuje Maryję jako Matkę Pytającego o miłość. Ks. Ireneusz Łukanowski SAC, opiekun młodzieżowych i szpitalnych kół różańcowych w Konstancinie-Jeziornie, dzieli się tym, jak narodził się pomysł, by młodzież, pielęgniarki i lekarzy zaangażować w modlitwę różańcową.
     Zapraszamy również do lektury elektronicznego wydania „Różańca” (w kwietniowym numerze m.in. wiersz Grażyny Kocimskiej pt. Gdybyś, mój Jezu, teraz się narodził oraz artykuł ks. Wojciecha Przybylskiego o przywróconej nadziei) i regularnego odwiedzania naszej strony internetowej www.rozaniec.eu.
     Do kwietniowego numeru dołączone zostały także portrety papieży Jana XXIII i Jana Pawła II z biografiami na odwrocie.
Czytelnia: