Cenny czas

Ukażesz mi ścieżkę życia, pełnię radości u Ciebie. (Ps 16, 11)
     Zajęty - jak bardzo jesteś zajęty! Słońce wzeszło już tak wysoko ponad horyzont, a przed Tobą jeszcze tyle pracy.
Praca, rodzina, Kościół i dużo, dużo innych spraw - wszystko wydaje się domagać dodatkowych godzin na dobę. Godzin, których Bóg nigdy nie zaplanował, stwarzając dzień. Nam, chrześcijanom, wciąż wydaje się, że te wszystkie działania ucieszą naszego Niebieskiego Ojca. W końcu wiara bez uczynków jest martwa, czyż nie? Wreszcie późną nocą rzucamy się na łóżko. Czy możemy przyznać, że rzeczywiście spędziliśmy jakiś czas razem z Ojcem, którego tak bardzo staraliśmy się zadowolić?
     Billy Graham opowiada o małej dziewczynce i jej ojcu, którzy bardzo się przyjaźnili i uwielbiali spędzać razem czas. Chodzili na spacery, dzielili pasję obserwowania ptaków, cieszyli się zmianami pór roku i ludźmi, których spotykali w trakcie swych wędrówek. Pewnego dnia ojciec dostrzegł w córeczce jakąś zmianę. Gdy zaproponował jej spacer, ona znalazła wymówkę i nie poszła z nim. Wiedząc, że mała dorasta, wytłumaczył to sobie tym, że traci zainteresowanie towarzystwem taty na rzecz kompanii rówieśników. Pomimo tego jej nieobecność zasmuciła go głęboko. Ze względu na coraz częstszy brak jej towarzystwa, w dniu urodzin ojcu nie dopisywał dobry humor. Wówczas córeczka podarowała mu parę starannie uszytych pantofli, które własnoręcznie robiła dla niego, gdy wychodził na spacery. Ojciec zrozumiał i powiedział: "Moje kochanie, bardzo podobają mi się te pantofle, ale następnym razem kup mi je w sklepie, a mnie pozwól cieszyć się tobą całe dnie. Wolę mieć przy sobie swoje dziecko, niż posiadać cokolwiek, co może ono dla mnie zrobić."
     Czy to możliwe, aby nasz Ojciec Niebieski kiedykolwiek czuł się samotny przez brak towarzystwa swych dzieci? Czy jesteśmy tak bardzo zajęci lub wyczerpani spełnianiem dobrych uczynków, że zapominamy o tym, by spędzić z Nim kilka spokojnych chwil pod koniec dnia?
      O zachodzie słońca wybierz się z twym Ojcem Niebieskim na spacer. Spędź nieco cennego czasu rozmawiając z Nim o wszystkim i o niczym. Wówczas będziesz czuł się szczęśliwy - i On także!
Rozważania i opowiadania: