Różaniec - lipiec-sierpień 2014

Temat numeru: PRAWDA WAS WYZWOLI
Różaniec - lipiec-sierpień 2014     Manipulacja − obecna np. w reklamie, mediach, świecie polityki − sprawia, że trudno nam odróżnić prawdę od kłamstwa, ludzi wiarygodnych i prawdomównych od oszustów. Jezus, który jest Drogą, Prawdą i Życiem, naucza, że tylko prawda może wyzwolić, dlatego posłał Ducha Świętego, aby pomógł nam w poznaniu prawdy, w rozeznaniu, co jest dobre, a co złe. W wakacyjnym numerze „Różańca” można znaleźć m.in. rozmowę z ks. Jarosławem Kodzią, który udziela odpowiedzi na pytania, jak formować sumienie, jak postępować, aby żyć w zgodzie z sumieniem, przypomina też o tzw. grzechach cudzych, z których coraz rzadziej się spowiadamy. „Dla Pana Boga nie ma rzeczy niemożliwych i do każdego z nas znajdzie On drogę. (…) Potrafi wydobyć z najgorszego bagna” – napisał wyzwolony z nałogu Jacek Racięcki, który trwonił ciężko zarobione pieniądze w salonach gier.
     Wakacje to także czas rekolekcji w drodze, dlatego pragniemy zachęcić, abyście, drodzy Czytelnicy, udali się przed tron Maryi oraz powrócili myślami do II Ogólnopolskiej Pielgrzymki Żywego Różańca na Jasną Górę – przygotowaliśmy obszerną relację, która została ubogacona przepięknymi fotografiami.
     W dziale formacyjnym dla Żywego Różańca przybliżamy Jasnogórską Rodzinę Różańcową, natomiast o. Stanisław Przepierski OP ukazuje Maryję jako Tę, która prowadzi nas do Ogrójca, abyśmy wraz z Apostołami trwali na modlitwie i nie ulegli wpływom złego ducha. Najświętsza Maryja Panna kontempluje także oblicze swojego Syna − Jego umęczoną twarz, zniekształconą bólem i cierpieniem, a mimo to piękną. Ks. Paweł Wiatrak w konferencji przybliża życie Świętej Rodziny w Nazarecie po zagubieniu i odnalezieniu 12-letniego Jezusa.
     Lekturze polecamy także artykuły pt. Matka Boża z Majdanu, Poszukiwanie i odkrywanie piękna oraz relację z majowej pielgrzymki do Loretto. Natomiast w elektronicznym wydaniu „Różańca” można znaleźć m.in. fragment książki Marii Okońskiej o bezgranicznym zaufaniu do Boga i Matki Najświętszej, świadectwo Stanisława, który wyszedł z nałogu alkoholowego dzięki wstawiennictwu Matki Bożej oraz artykuł Czy warto być uczciwym? Marty Romaszko-Banaś. Zachęcamy również do regularnego odwiedzania naszej strony internetowej www.rozaniec.eu.
Czytelnia: