Sztuka wyrażania miłości w małżeństwie

Gary Chapman
"Sztuka wyrażania miłości w małżeństwie"
Warszawa 2004
„Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca (...)”
1 Kor. 13, 1

     Twoje małżeńskie pożycie cię rozczarowało. Inaczej to sobie wyobrażałeś. To, co kiedyś uważała w tobie za zabawne, teraz doprowadza ją do szału. To, co w tobie lubiła, teraz z ledwością toleruje. Kiedyś ci najbliższa na świcie, teraz bardziej przypomina postać z innej planety. Próbowałeś z nią o tym porozmawiać, ale masz wrażenie, że mówicie innymi językami.
     Co się dzieje z naszą miłością po ślubie? Dlaczego nie jest już tak gorąca jak wcześniej? Czy decydując się na wymianę obrączek z ukochaną osobą, powinienem porzucić nadzieje na romantyczną miłość?
     W gruncie rzeczy, nie różnimy się od siebie aż tak bardzo. Różnie to okazujemy, ale wszyscy chcemy tego samego - być kochanymi. Dlatego powinieneś przeczytać tą książkę razem ze swoją partnerką i poznać „pięć języków miłości”. Te proste zasady pokażą wam, jak ze sobą przebywać i jak okazywać sobie miłość, byście czerpali ze swojego związku siłę i satysfakcję. A szczęśliwi rodzice mają na ogół szczęśliwsze dzieci. Sięgnij po tę książkę. Być może okaże się ona kluczem do twojego rodzinnego sukcesu...

Marta Putkowska
www.vocatio.com.pl
Czytelnia: