Ateizm urojony

Chrześcijańska odpowiedź na negację Boga

Z Bogiem, czy bez Boga? Wiara naprawdę ma sens!
Odkryj na nowo sens wiary!

     Książka ATEIZM UROJONY jest odpowiedzią na tezy współczesnego ateizmu, negującego istnienie Boga. Autor - znany publicysta - odpowiada między innymi na zarzuty Dawkinsa autora książki Bóg urojony.
     Zatwardnicki, nawiązując do książki Dawkinsa, stawia tezę, że to nie Bóg, z którym walczą ateiści jest urojeniem, ale jest nim właśnie ateizm. Według autora wynika on ze słabo umotywowanego intelektualnie wyboru życiowego skierowanego przeciwko Bogu. W tekście stykamy się ze współczesnym obrońcą wiary, któremu przyszło wypowiadać się w nowych warunkach cywilizacyjnych. Zatwardnicki stawia pytania, kogo i czego należy bronić - a przede wszystkim - w czym tkwi istota głoszonej Dobrej Nowiny.

ZATWARDNICKI SŁAWOMIR współpracownik portalu Opoka, autor wielu artykułów oraz kilku książek, ostatnio wydał Katolicki pomocnik towarzyski, czyli jak pojedynkować się z ateistą.
Ukończył teologię na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu. Zaangażowany w działalność ewangelizacyjno – formacyjną. Żonaty, ma trójkę dzieci.

Ateizm urojony
Czytelnia: