Pierwsze Urszulańskie Dni Młodych w Poznaniu

     W maju tego roku (25-27.05.2012), w Poznaniu odbędą się Pierwsze Urszulańskie Dni Młodych. Organizatorem Spotkania są Siostry Urszulanki Unii Rzymskiej, zakon kontemplacyjno – czynny, którego misją w Kościele jest wychowanie i nauczanie dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

     Urszulańskie Dni Młodych to szansa na spotkanie z Bogiem, okazja do usłyszenia Jego głosu w swoim sercu. To także czas wspólnej radości, twórczego działania, modlitwy i uwielbienia. Czas słuchania świadectwa tych, których serce bije dla Boga.
     Hasłem tegorocznych Urszulańskich Dni Młodych (UDM) są słowa „Usłysz swoje serce” zachęcające młodego człowieka do szukania i usłyszenia Bożego głosu w swoim życiu i ufnego podążania drogą Jego woli. Treści te będą przeżywane „w towarzystwie świętych” związanych z zakonem Sióstr Urszulanek U.Rz – św. Anielą Merici – założycielką zgromadzenia oraz św. Urszulą – męczennicą z IV w, patronką zakonu. Pierwsze Urszulańskie Dni Młodych to również okazja do wejścia w tajemnicę Zesłania Ducha Świętego. W wigilię uroczystości Pięćdziesiątnicy podczas UDM odbędzie się nocne czuwanie.
     W spotkaniu uczestniczyć będą goście specjalni: ks. Radosław Siwiński – kapłan diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, inicjator akcji „Ewangelizacja Nadmorska”, egzorcysta; s. Maria Jaworska OSU – s. Prowincjalna Sióstr Urszulanek; kompozytorzy: Paweł Bębenek i Hubert Kowalski; Magdalena Krzyśków z Diakonii Tańca; Teatr DROGA z Poznania, którzy będą dzielić się z uczestnikami UDM świadectwem chrześcijańskiego życia.
     W Urszulańskich Dniach Młodych mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 16 lat. Osoby niepełnoletnie zobowiązane są do przyjazdu z opiekunem. Na spotkanie można zgłosić się indywidualnie pisząc na adres urszulanskiednimlodych@gmail.com Zgłoszenia grupowe (szkolne, parafialne) należy przesłać na adres janakrogul@gmail.com . Termin nadsyłania zgłoszeń: do 14 kwietnia 2012 roku Więcej na urszulanskiednimlodych.blogspot.com oraz www.osu.pl. Zapraszamy! Usłysz swoje serce!

Czytelnia: