Różaniec - grudzień 2015

Temat numeru: DZIŚ NADZIEJA RODZI SIĘ
Różaniec - grudzień 2015Naszą największą Nadzieją jest Jezus, który przychodzi na świat jako bezbronne Dziecię. Nie bójmy się Go przyjąć. On przynosi pokój, radość i miłość. Niech każdego dnia umacnia nas swoimi darami.

Jak przygotować się na przyjście Pana? – wskazówek udziela ks. Radosław Góralski.

Radosne oczekiwanie – położna Mariola Sienkiewicz przypomina, że warto zaufać Bogu. „On czuwa nad nami. Daje matce moc rodzenia, a ojcu odwagę i siły potrzebne do ochrony żony i dzieci przed niebezpieczeństwem”.

„Jeśli przyjmiecie jedno z tych małych, Mnie przyjmiecie…” – nauczanie Pana Jezusa pięknie realizują państwo Małgorzata i Janusz Gulipowie, opiekunowie pięciorga dzieci, którzy prowadzą rodzinny dom dziecka. W każdej ze swoich pociech, które nie znalazły miłości i troski w rodzinach naturalnych, dostrzegają przychodzącego Pana Jezusa.

W grudniowym numerze zastanawiamy się także, kim byli mędrcy ze Wschodu.

Ksiądz prał. Paweł Wojtas, naczelny kapelan Więziennictwa RP, przypomina, że miłosierny Jezus przychodzi do więźniów. Czas pobytu w zakładzie karnym może być dla osadzonych czasem przebaczenia, nawrócenia i miłosierdzia.

Czym różnią się święta Bożego Narodzenia w upalnej Tanzanii od tych, które obchodzimy w naszej pięknej Ojczyźnie? – odpowiedź na to i inne pytania można znaleźć w wywiadzie z ks. Tomaszem Rosą, misjonarzem posługującym we wschodniej Afryce.

Kościół na straży świętości rodziny – ks. abp Henryk Hoser SAC podsumowuje październikowe obrady synodalne.

Jak co miesiąc polecamy materiały formacyjne: rozmyślanie na pierwszą sobotę, konferencję, konspekt spotkania ze zmianą tajemnic, rozważania różańcowe i komentarze do Ewangelii na każdy dzień.

Ponadto w grudniowym numerze Papieskie Intencje Apostolstwa Modlitwy na rok 2016 i nowość – tabelka dla Żywego Różańca, która ułatwi comiesięczne spotkania ze zmianą tajemnic. Można ją skserować i rozdać osobom należącym do róży (koła).

W e-wydaniu pięć artykułów niedostępnych w wersji drukowanej, m.in. o tym, jak nie zatracić sensu Bożego Narodzenia i jak ten czas przeżywają uchodźcy z Ukrainy polskiego pochodzenia; ks. Ryszard Kozłowski COr przybliża natomiast sylwetkę duchową św. Jana od Krzyża.

Zachęcamy do nabycia kolejnego numeru Przesłania do młodych na Światowe Dni Młodzieży (0,05 zł za 1 egz.) i do regularnego odwiedzania naszego profilu na Facebooku.

Czytelnia: