Różaniec - listopad 2013

Temat numeru: BOŻKI I IDOLE
Różaniec - listopad 2013     Problem oddawania czci bożkom i idolom może dotknąć każdego. Nawet religijne osoby często nie zauważają, kiedy Bóg przestaje być na pierwszym miejscu w ich życiu, co gorsza – coraz częściej szukają pomocy u wróżek, w horoskopach, talizmanach, jednym słowem: u szatana. Niektórym wydawać się może, że wróżbiarstwo, bioenergoterapia czy praktyki magiczne to tylko taka zabawa, niegroźna i nic nieznacząca. W listopadowym numerze pokazujemy, że tak nie jest, i przestrzegamy: ufność w moc amuletów czy słów wypowiedzianych przez wróżbitę prowadzi do otwarcia się na działanie złego ducha.
     Bolesnych konsekwencji zawierzenia życia złemu duchowi doświadczyła pani Patrycja Hurlak, aktorka, wyrwana z sideł diabła. Przed zagrożeniem służby fałszywym bogom ostrzega papież Franciszek w swoim nauczaniu. Ksiądz Wojciech Przybylski przypomina, że bożek zniewala i odbiera pokój serca, a tylko Bóg daje prawdziwą wolność i miłość. Musimy być czujni, aby nie oddawać czci nikomu ani niczemu poza Bogiem, gdyż zwykle „prowadzi to do poranienia duchowego i dręczeń” – ostrzega ks. Bogusław Jaworski, egzorcysta, w artykule Walka dwóch światów. Różne zniewolenia sprawiają, że zaczynamy odczuwać pogardę do Pana Boga, tak było w życiu pana Andrzeja Sowy.
     Przypominamy także o modlitwie za zmarłych. Niech nasza pamięć modlitewna będzie wyrazem sprzeciwu wobec pogańskiego Halloween, które obraża kult zmarłych i jest drwiną ze śmierci. Zapraszamy również do elektronicznej prenumeraty „Różańca” (w listopadzie fragment książki Gender – światowa norma polityczna i kulturowa. Narzędzie rozeznania, zachęta dk. Kamila Falkowskiego do bycia żywą Ewangelią i wywiad z ks. Rafałem Cyfką na temat stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie) i odwiedzania naszej strony internetowej www.rozaniec.eu.
Czytelnia: