Różaniec - maj 2011 - Miłości Jana Pawła II

     Jan Paweł II – człowiek modlitwy i zawierzenia. Przyciągał do siebie tłumy, bo był osobą żyjącą w bliskości Boga. Autentyczny, radosny i pełen miłości do Kościoła i do ludzi nieustannie budował cywilizację życia. W majowym numerze miesięcznika „Różaniec” chcemy wsłuchać się raz jeszcze w słowa, które w czasie swojego pontyfikatu kierował do nas Ojciec Święty.
     „Niech ważne miejsce w waszym życiu zajmuje modlitwa, słuchanie słowa Bożego i formacja chrześcijańska. Znajdziecie w nich skuteczne wsparcie, aby stawić czoła trudnościom życia codziennego i wielkim wyzwaniom dzisiejszego świata” pisze Jan Paweł II.
     W majowym numerze oddajemy głos jemu samemu, bo pragniemy, by opowiedział nam o swoich wielkich miłościach: modlitwie, człowieku, Kościele i Matce Bożej. Mamy nadzieję, że lektura majowego numeru naszego miesięcznika pomoże przygotować się do owocnego przeżycia beatyfikacji sł. Bożego Jana Pawła II.
     „W maju tego roku mija 30. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego i zarazem 30. rocznica zamachu na życie Jana Pawła II. Wszystko, co Polska zawdzięcza tym dwóm wielkim Polakom, zawdzięcza dlatego, że szli ze sobą ramię w ramię”. O niezłomnej przyjaźni tych wielkich osobowości możemy przeczytać w artykule ks. prof. Waldemara Chrostowskiego.
     Ks. Tomasz Bieliński opowiada o swojej wizycie w Turkmenistanie, która przypadła na czas odchodzenia Jana Pawła II do domu Ojca. Jak sam pisze: „Uświadomiłem sobie wtedy, że Papież, którego my, Polacy, zwykliśmy nazywać «naszym papieżem», jest nie tylko nasz”.
     „Komunia święta to dar płynący z łaskawości Boga, a nie uznanie i nagroda za nasze zasługi. Panu Bogu naprawdę zależy na tym, byśmy na Mszy skorzystali”. O mocy i znaczeniu Eucharystii w codziennym życiu pisze ks. Mariusz Pohl w artykule „Sakramentalny pokarm na co dzień”.
     W majowym numerze również rozważania różańcowe, komentarze do Słowa Bożego na każdy dzień miesiąca, konspekt spotkania kółka różańcowego poszerzony o komentarze ks. Bogdana Michalskiego do Papieskich Intencji Apostolstwa Modlitwy i konferencja formacyjna ks. Jacka Kucharskiego. Ponadto prezent dla Czytelników: portret Jana Pawła II.

     Zapraszamy do lektury pisma, a także do odwiedzania naszej strony internetowej: www.rozaniec.eu. Miesięcznik można nabyć w sklepach sieci EMPiK i księgarniach katolickich lub zaprenumerować w Wydawnictwie Sióstr Loretanek: Warszawa, ul. Żeligowskiego 16/20; tel. (22) 673 58 39; e-mail: prenumerata@loretanki.pl; www.loretanki.pl.

Czytelnia: