Wielki Koncert Bardów

„Wyrwij murom zęby krat ...” – koncert inauguracyjny I Festiwalu Niepodległości w Tarnowie
Pod koniec października w Tarnowie będzie miał miejsce bezprecedensowy interdyscyplinarny cykl zdarzeń pod nazwą „Festiwal Niepodległości”. Złoży się na niego cały szereg imprez kulturalnych i edukacyjnych, w tym m.in. targi wydawnictw, kilkudniowy filmowy przegląd dokumentu historycznego, debaty z udziałem naukowców i spotkania autorskie. Inaugurację tego niezwykle atrakcyjnie zapowiadającego się festiwalu zaplanowano w niedzielę 28 października w Teatrze im. Ludwika Solskiego. Inauguracyjny blok wydarzeń zwieńczy Wielki Koncert Bardów z udziałem najwybitniejszych twórców literackiej pieśni patriotycznej. Już można nabywać bilety na ten wyjątkowy koncert.

W koncercie zatytułowanym „Wyrwij murom zęby krat….”., który będzie jedyną biletowaną imprezą I Festiwalu Niepodległości, wezmą udział: Jan Pietrzak, Andrzej Kołakowski, Lech Makowiecki oraz dwóch artystów związanych z Tarnowem: Dawid Halmann i Tomasz Lewandowski. Koncert wyreżyseruje Tomasz A. Żak.

Organizatorzy informują o tym, że bilety na Koncert Bardów już są sprzedawane w Tarnowie (do 14 października w promocyjnej cenie 40 złotych) w następujących miejscach:
• NSZZ Solidarność, ul. Wałowa 6/ 4, pn. – pt. 8-16
• Tarnowskie Centrum Informacji, Rynek 7, pn. – pt. 8- 18, sob. 9-17
• Teatr im. Ludwika Solskiego, ul. Mickiewicza 4, pn. – pt. 8-17

Zamówienia można też składać elektronicznie na skrzynkę: bilety@intarnet.pl.

Koncert odbędzie się 28 października 2012 r. w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie o godz. 17:00 i 20:00. Jego organizatorem, jak i całego Festiwalu, jest Obywatelskie Porozumienie Osób i Organizacji na rzecz Tradycji i Niepodległości.

Czytelnia: