Zapraszamy na zlot młodzieży w Niepokalanowie

Zapraszamy na zlot młodzieży w Niepokalanowie - Max Festiwal. Zapraszamy do poznawania św. Franciszka, uczenie się braterstwa stworzeń i odkrycie Boga, Jako Ojca, a Kościół jako Matkę. Zachęcamy katechetów i świeckich i duchownych do organizowania wspólnych wyjazdów. Wszelkie szczegóły są na stronie internetowej www.maxfestiwal.pl. Termin Max Festiwalu to 22-26 sierpnia 2010. Śpimy na polu namiotowym w części klasztornej.

Max Festiwal jest on dla tych, którzy wierzą i dla tych, którzy wątpią, tych, co maja określone zasady i sens życia i dla tych, co poszukują, stawiają trudne pytania, nie omijają żadnych tematów i oczekują konkretnej odpowiedzi. Dla grzecznych i ułożonych i dla grzesznych i niepoukładanych wewnętrznie i zewnętrznie, ale szczerze pragnących podjęcia głębszego życia. Dla wszystkich, którzy pragną doświadczyć, co to jest wspólnota, zaufanie, życie w pokoju, pragną doświadczyć tego, że Bóg jest naprawdę blisko i niesamowicie nas kocha. Przyjedź, zobacz, doświadcz tego osobiście.

Co tam będzie?
- Będzie to czas na wyciszenie, ale i na zabawę.
- Będzie możliwość spowiedzi, nawet dłuższej, połączonej z rozmową.
- Będzie też możliwość zaczepienia jakiegoś zakonnika i po prostu porozmawiania o czym się chce, bo na co dzień często brak odwagi lub okazji.
- Będzie trochę muzyki, modlitwy, wspólnych spotkań, koncert.
- Będzie też możliwość zajrzenia do jednego z „namiotów tematycznych” i obejrzenia tego, co tam jest, a nawet porozmawiania na prezentowane tematy ( powołaniowe, misyjne, Rycerstwa Niepokalanej, harcerskie, medialne, poradnictwo uzależnień, rodzinne, sprawy związane z życiem, dorastaniem, uczuciami i seksualnością człowieka).

Max Festiwal 2009 -Jesteście ważniejsi niż wiele wróbli
Czytelnia: