Wyjątkowo zaprojektowany

Dziękuje Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie,
godne podziwu są Twoje dzielą. I dobrze znasz moją dusze. (Ps 139, 14)
     Kiedy położysz się dziś wieczorem do łóżka, przeciągnij się dobrze, a potem zrelaksuj przez chwilę i pomyśl o tym, jak cudownie i niesamowicie zostało skonstruowane Twoje ciało.
Słowo "niesamowicie" oznacza w tym kontekście najwyższą jakość, a zaczerpnięte zostało z języka dzisiejszych nastolatków.
      Gdy zatrzymasz się, by pomyśleć o wszystkich skomplikowanych szczegółach zaangażowanych w normalne funkcjonowanie Twego organizmu - po prostu jednego z wielu nieprzeliczonych stworzeń, gatunków i organizmów na naszej planecie - musisz dojść do wniosku: "Pomysłodawca tego arcydzieła miał fenomenalny plan."
      Wsłuchaj się w bicie własnego serca. Zginaj palce u rąk i nóg. Kiedy to robisz, myśl sobie:
• Nikt inny, żaden inny człowiek nie posiada identycznych z moimi linii papilarnych, śladów dłoni ani stóp.
• Nikt nie posiada takiej samej barwy głosu.
• Nikt nie ma takiego samego kodu genetycznego - identycznego ułożenia genów, które warunkują moje cechy osobowe.
     Więcej jeszcze, nikt inny w czasie i przestrzeni nie przeżywa identycznej z Twoją historii życia. Nikt nie chodził tam, gdzie Ty chodziłeś, nie robił tego, co Ty robiłeś, nie powiedział tego, co Ty powiedziałeś, ani nie stworzył tego, co Ty wykreowałeś. Jesteś prawdziwie niepowtarzalnym arcydziełem.
     Pan Bóg wie dokładnie, jak zostałeś stworzony i dlaczego. Kiedy coś się w Twym życiu psuje, On wie, jak to naprawić. Gdy błądzisz lub schodzisz z drogi wyznaczonej przez Jego przykazania, On wie, w jaki w sposób przywołać Cię z powrotem i obrócić nawet najgorsze tragedie czy pomyłki na Twoją korzyść, jeżeli się nawrócisz.
     Zostałeś zaprojektowany w sposób wyjątkowy i masz do spełnienia na tej ziemi szczególną misję. On ma "projekt" Twojego życia. To jest Jego własny pomysł, Jego znak firmowy. Postanów sobie dzisiejszego wieczoru, że będziesz wierny temu, co zaplanował dla ciebie Pan Bóg, temu, kim jesteś i kim masz się według Jego zamiaru stawać.
Rozważania i opowiadania: