Uczciwość i kompetencja, czyli co Ojciec Leon powiedział do polityków?

Tak się złożyło, że w 2008 r. do naszego klasztoru zjechali przedstawiciele Platformy Obywatelskiej na dzień skupienia. Od razu zaznaczamy, że nie będziemy tutaj politykować i pisać na temat, która partia jest tą najlepszą. Fakt jest taki, że PO chciała usłyszeć słowo od mnicha tynieckiego i dowiedzieć się nieco o duchowości benedyktyńskiej, która przez wieki inspirowała wielkich tego świata.

Wybór padł na ojca Leona, który otrzymał zadanie, aby w dwóch konferencjach opowiedzieć o tym, co najistotniejsze w tradycji i duchowości św. Benedykta. Nie wnikamy tutaj, co i ile z tego, co zostało powiedziane, poruszyło i zmieniło poszczególnych polityków. To już sprawa sumienia każdego z obecnych na dniu skupienia.

Dni skupienia są już dawno za nami… jednak nagranie z tego wydarzenia pozostało. Pomyśleliśmy, że nie warto, aby nauki wtedy wygłoszone trafiły do szuflady i archiwum. Spisaliśmy całość, efektem czego jest mini-książeczka pt. „Módl się i pracuj. Nie bądź smutny”, w której znajdziecie wspomniane konferencje ojca Leona. Na 38 stronach streszczają one to, co istotne w duchowości benedyktyńskiej.

Wideo religijne - filmy, piosenki i komentarze religijne, jak również porcja dobrej rozrywki: