Teściowie i młodzi. Jak to ma działać?

Tytuł: Teściowie i młodzi. Jak to ma działać?
Autorzy: Małgorzata i Jan Wilkowie, Anna Zajic, o. Ksawery Knotz OFMCap
Wydawca: Edycja Świętego Pawła, Częstochowa 2013 r.
Dane techniczne: format: 13,0 x 20,00 cm, s. 184, oprawa miękka
Dostępna: Książka dostępna w dobrych księgarniach oraz na www.edycja.pl
     Droga Rodzino, w tej książce nie znajdziesz gotowych recept na to jak być dobrą teściową, teściem, synową czy zięciem. Dlaczego? Ponieważ takich recept po prostu nie ma!
     Natomiast dowiesz się, czy nie masz objawów hypengyophobii (lęku przed dorosłością). Jak bez uszczerbku dla nowej rodziny opuścić rodziców (przede wszystkim emocjonalnie) i jak wyznaczyć granice, jeśli to Rodzice nie chcą opuścić swojego dziecka (tak, tak opuszczanie dotyczy nie tylko młodych!). Jak sobie radzić z rodzeństwem współmałżonka, z rodzinnymi zwyczajami (odrębność nawyków), jak uzgodnić własne modele działania, oraz jak szanować Rodziców, gdy wszystko w nas woła: „NIE!”.
     Książka pt. Teściowie i młodzi. Jak to ma działać? jest efektem licznych programów i warsztatów edukacyjnych prowadzonych przez mediatorów rodzinnych, również (a może przede wszystkim), dla rodzin starszych stażem. Oryginalność książki polega na tym, że odwołuje się do konkretnych przeżyć rodziców, młodych, czy rodzeństwa…i została stworzona przez małżeństwo (Małgorzatę i Jana Wilków – m.in. mediatorzy rodzinni), teściową (Anna Zajic) oraz duszpasterza małżeństw i rodzin (o. Ksawerego Knotza).

Informacja o autorach
Anna Zajic pedagog, prezes Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Psychologów „Macierz” (www.macierz.pl), lider i realizator programu warsztatów edukacyjnych „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” (www.szkoladlarodzicow.org), mediator rodzinny, żona, mama trójki dzieci, teściowa.
Małgorzata i Jan Wilkowie twórcy programu weekendowych katechez dla narzeczonych (www.narzeczeni.org), mediatorzy rodzinni, autorzy książek i artykułów prasowych, rodzice piątki dzieci, teściowie in spe.
O. dr Ksawery Knotz kapłan z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, wykładowca teologii pastoralnej, duszpasterz małżeństw i rodzin. Autor książek i artykułów poświęconych głównie katolickiej wykładni teologii ciała, prelegent licznych rekolekcji i konferencji dla małżonków. Od 2004 roku redaktor naczelny wortalu internetowego: www.szansaspotkania.pl.

Teściowie i młodzi. Jak to ma działać?
Czytelnia: