Odbyły się I warsztaty medialne

     Fundacja Dobrych Mediów „Przesłanie” i Radio Niepokalanów zorganizowali 8 października br. pierwsze warsztaty medialne dla przedstawicieli samorządów pt. „Uwaga Dziennikarz! Czyli jak współpracować z dziennikarzami i redakcjami”. Zajęcia poprowadził Piotr Lignar - wykładowca Public Relations w Akademii im. prof. L. Koźmińskiego, na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego oraz na studiach MBA Executive. Politolog, były dziennikarz Polskiego Radia z ponad 20-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji na temat public relations, public speaking i media relations.
     Celem szkolenia było przekazanie uczestnikom wiedzy na temat zasad właściwego kreowania wizerunku instytucji w mediach, wyrobienie pożądanych nawyków w kontaktach z dziennikarzami, uświadomienie, jakie przekazy generuje każdy z nas, świadomie lub nieświadomie, przyjętą formą autoprezentacji, przekazanie wiedzy o polskim systemie medialnym, w którym każdy z nas musi umieć się odnaleźć.
     Program szkolenia skierowany był do szefów poszczególnych samorządów, zastępców, osób odpowiedzialnych za promocję oraz rzeczników prasowych. W warsztatach wzięli udział m.in. Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak, Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego Jan Żychliński, Starosta Powiatu Sochaczewskiego Tadeusz Koryś, Burmistrz Błonia Zenon Reszka i in.. Uczestnicy spotkania z wielkim zaangażowaniem brali udział w zajęciach, a po skończonych warsztatach wyrazili swoją otwartość, co do uczestnictwa w następnych spotkaniach.
     O. Jan Krzysztof Oniszczuk - Dyrektor Radia Niepokalanów, o. Damian Karczmar - Dyrektor Fundacji Dobrych Mediów „Przesłanie” oraz Piotr Lignar prowadzący zajęcia zapewnili, iż to nie ostatnie takie spotkanie, a szkolenia we współpracy z samorządami będą kontynuowane w przyszłości.
Czytelnia: