Idealny mężczyzna potrzebny od zaraz

“Sztuka bycia kobietą” Margaret Hardisty
     Mężczyzna, z którym od 22 lat żyję w związku małżeńskim, jest kochający, troskliwy i romantyczny. Potrafi zarobić na rodzinę, jest ciepłym, czułym ojcem, stanowczy w roli głowy domu, wspaniale mi pomaga i w ogóle pod każdym względem zasługuje na szacunek – tymi słowami rozpoczyna się poradnik “Sztuka bycia kobietą” Margaret Hardisty.
     Brzmi egzotycznie? Takiego mężczyznę nawet ze świecą trudno znaleźć? A co, jeśli powiem, że oni są na wyciągnięcie ręki? Mało tego, spotykamy ich codziennie w metrze, autobusie, w sklepie, u dentysty, czy u cioci na imieninach. Jest tylko jedno “ale”, wszystkich tych facetów trzeba wychować.
     “Sztuka bycia kobietą, czyli o kobiecych sposobach wpływania na mężczyzn” to poradnik niezbędny każdej kobiecie. Autorka w lekki (momentami dowcipny) sposób podpowiada, jak rozmawiać z mężczyzną, by osiągnąć swój cel. Podkreśla również, że to nie jest podręcznik manipulacji. Jest to książka wprowadzająca w tajniki komunikowania się z płcią przeciwną. Ponieważ mężczyzny nie da się zmienić, więc trzeba nauczyć się z nim postępować. Książka jest skarbnicą sekretnej wiedzy, którą kiedyś kobiety przekazywały sobie, ucząc młode mężatki, jak budować trwałe, ciepłe i mocne związki dające szczęście całej rodzinie.
     Podstawowym przesłaniem autorki jest: informuj mężczyznę o swoich pragnieniach, nie licz na to, że się domyśli. Nie domyśli się! Gwarantuję. A jeśli nawet, to dojdzie do zupełnie innego wniosku niż powinien. Druga sprawa, to okoliczności i sposób, w jaki się o pragnieniach mówi. Mężczyzna najedzony, wypoczęty i skupiony na jednej czynności jest łatwiejszym partnerem do rozmowy. W książce Margaret Hardisty przekrój omawianych problemów jest na tyle szeroki, że każda czytelniczka odnajdzie swoją sytuację i odpowiedzi na trapiące ją pytania. Mężczyźni są różni, ta jak różne są kobiety. Są chwile, że trzeba wziąć sprawy w swoje ręce i nie oglądać się na chłopa. Innym razem, przestać go ciągle we wszystkim wyręczać. Najgorszą drogą jest robienie wymówek i pretensji, wywieranie nacisku płaczem czy odmawianiem współżycia. Nie tędy droga kochane panie!
     Jeśli straciłaś nadzieję, że kiedykolwiek zrozumiesz mężczyznę, ta książka jest dla Ciebie! Przeczytaj i zacznij stosować.
Sylwia Jabs
Czytelnia: