Teofil Ćwirek i tajemnica Tuptaków

Rudolf Horn
Ingrid i Dieter Schubert
"Teofil Ćwirek i tajemnica Tuptaków"
Warszawa 2005
     Teofil to wspaniały, odważny wróbelek, który zabierze wszystkie dzieci w czasy, o których mówi Pismo Święte. Razem z Teofilem, poznają one opowieści biblijne od naocznych świadków tych wydarzeń... od osiołka, krokodyla, termitów i wielu innych zwierzątek. To wspaniałe połączenie przyjemnego z pożytecznym, odpoczynku z nauką oraz przygody z modlitwą!

     Tuptaki to bardzo tajemnicze istoty. Lepiej schodzić im z drogi! Choć wzbudzają litość, gdyż wyglądają na bardzo słabych, i w pewnym sensie takie właśnie są, to jednocześnie potrafią być bardzo niebezpieczne. Pomimo obaw, Ćwirek wyrusza w świat, by zgłębić tajemnicę Tuptaków, choć jest jeszcze całkiem niedużym wróbelkiem. Ale taki malutki, za jakiego uważa go jego mama, Ćwirek nie jest już od dawna. A już na pewno nie jest głuptasem. Step zna w każdym bądź razie doskonale, no i przecież potrafi latać. Ćwirek wielokrotnie będzie musiał wykazać się wielką odwagą i wytężyć z całej siły swój ptasi móżdżek. Czy mu się uda?
     Teofil Ćwirek i tajemnica tuptaków to pełne napięcia i humoru, opowiedziane z niezwykłej perspektywy stepowych zwierząt, historie biblijne. Przyprawią one dzieci o wzruszenie i radosne bicie serduszka, gdy wraz z Ćwirkiem wysłuchają relacji groźnego lwa o wygnaniu ludzi z Raju (Rdz 1-2), żaby o niesamowitej walce jej plemienia z egipskim faraonem (Wj 7,26-28; 11-13), bawoła – o przedziwnych narodzinach Zbawiciela w stajence (Mt 1,18-2,23) i osiołka o wędrówce Jezusa do Jerozolimy i o Jego śmierci (Mt 21,1-11; 21,26-27). Być może historie, które Ćwirek usłyszał od innych zwierząt, niektóre tuptaki uznałyby za zmyślone lub pozbawione sensu... Magię tej historii buduje też fakt, że tak naprawdę ona nie ma końca. Myślicie, że kończy się przecież na końcu? Ale ona się tam właśnie zaczyna!

Marta Putkowska
www.vocatio.com.pl
Czytelnia: