IX Forum Młodych Archidiecezji Krakowskiej

Duszpasterstwo Młodzieży, Ruch Apostolstwa Młodzieży – Grupy Apostolskie, zainicjowany w 1973 roku przez ks. Kard. Karola Wojtyłę w trosce o młodego człowieka, oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
zapraszają na:

IX FORUM MŁODYCH ARCHIDIECEZJI KRAKOWSKIEJ
POD PATRONATEM
J.EM. KARD. STANISŁAWA DZIWISZA
połączone z obchodami XXVI Światowego Dnia Młodzieży w Niedzielę Palmową,
które odbędzie się w dniach 15 – 17.04.2011
w VIII Liceum Ogólnokształcącym im. S. Wyspiańskiego w Krakowie.

Forum Młodych to nasza bezpośrednia odpowiedź na apel Jana Pawła II, aby co roku Niedziela Palmowa stała się Światowym Dniem Młodzieży na szczeblu diecezjalnym, czyli spotkaniem młodzieży z wielu naszych parafii, grup, wspólnot i ruchów młodzieżowych ze swoim biskupem. Młodzi podzielą się między sobą doświadczeniem wiary i miłości, a zarazem pomyślą jak w swoich wspólnotach parafialnych zaangażować młodych rówieśników w pracę na rzecz nowej ewangelizacji. Tematem przewodnim Forum jest hasło „Abyśmy byli jedno”.

W programie Forum m.in. Droga Krzyżowa z kopią Krzyża Światowych Dni Młodzieży, wyjście na spotkania ekumeniczne, liczne niespodzianki oraz uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. kard. Stanisława Dziwisza w Katedrze Wawelskiej w Niedzielę Palmową.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.grupyapostolskie.pl oraz uzyskać w Biurze Ruchu Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, ul. Wiślna 12/7 w Krakowie.

Czytelnia: