Różaniec - grudzień 2011 - Polskie groty narodzenia

     W grudniowym numerze czasopisma „Różaniec” prowadzimy Czytelników do naszego „polskiego Betlejem” wyrażającego się w uroczystej wieczerzy wigilijnej, łamaniu się poświęconym opłatkiem, śpiewaniu kolęd i zachowaniu wolnego miejsca przy stole. Razem z Dariuszem Kowalskim, aktorem znanym z serialu „Plebania”, i jego żoną Barbarą pochylamy się nad tajemnicą Adwentu jako radosnego czasu oczekiwania na przyjście Pana całego świata. Następnie odwiedzamy wspólne miejsca narodzin Boga, takie jak więzienie, świetlica czy dom opieki prowadzone przez siostry loretanki. Przestrzegamy przed tym, aby w okresie przedświątecznym nie uciekać w daleko posuniętą komercję, która odciąga nas od Tego, który jest Miłością i od Jego wiernej Matki.
     W numerze można zapoznać się z fragmentem orędzia Urbi et Orbi wygłoszonego 25 grudnia 2010 r. przez papieża Benedykta XVI, w którym podkreślał niezmienność Boga w swojej miłości do nas, a także z relacją z trzeciego zjazdu moderatorów Żywego Różańca, który miał miejsce 26 października tego roku u Sióstr Loretanek w Warszawie-Rembertowie.
     Warto pochylić się nad innymi zagadnieniami, poruszanymi w tym miesiącu, takimi jak np. sakrament chrześcijańskiej dojrzałości, nad świadectwami osób opowiadających o swoich świętach szczególnie ważnych z punktu widzenia wiary oraz nad komentarzami do Ewangelii na każdy dzień. W bieżącym numerze publikujemy także wywiad z o. dr. Tadeuszem Rydzykiem CSsR z okazji 20 lat posługi ewangelizacyjnej Radia Maryja.

     Zapraszamy do lektury pisma, a także do odwiedzania naszej strony internetowej: www.rozaniec.eu. Miesięcznik można nabyć w sklepach sieci EMPiK i księgarniach katolickich lub zaprenumerować w Wydawnictwie Sióstr Loretanek: Warszawa, ul. Żeligowskiego 16/20; tel. (22) 673 58 39; e-mail: prenumerata@loretanki.pl; www.loretanki.pl.

Czytelnia: