Daj nam zrozumieć Pismo Święte

     Ten Kościół, ożywiony Duchem Pocieszenia, potrzebuje Cię, Panie, aby – podtrzymywany pewnością Twojej obecności – mógł spojrzeć z optymizmem w przyszłość. Ty, który jesteś Zmartwychwstał, krocz z nami!
     Spraw, niech zapłoną serca tych, którzy wierzą w Ciebie, poszukują Ciebie i którzy się oddają głoszeniu prawdy. Ukaż nam także dzisiaj drogę, którą musimy przemierzyć, i zapewnij swoją trzodę o nadprzyrodzonym towarzystwie Twojej łaski.
     Bądź u boku naszych kapłanów, żeby wszędzie i zawsze mogli służyć Ewangelii! Nie pozwól, by zniechęcały ich przeciwności, przygnębiała samotność czy przygniotły trudy.
     Przemów do serc osób konsekrowanych; podtrzymuj tych, którzy na rubieżach dobroczynności głoszą Twoje miłosierdzie najbardziej poniżonym i najbardziej nieszczęsnym. Pociesz ich Słowem, które przynosi pokój.
     Panie, daj zrozumienie Pisma Świętego tym, których powołujesz na orędowników prawdy i życia w rodzinie, na obszarze kultury, w społeczeństwie i w polityce. Rozpal serca ludzi młodych, udziel zapału duchowego dla ich świeżych i wielkodusznych energii działania. Twoje wezwanie do ewangelizacji jest skierowane do wszystkich.
     Panie Jezu, daj nam zrozumieć Pismo Święte. Spraw, aby płonęły nasze serca, gdy do nas przemawiasz. Amen.
28 kwietnia 1991
Jan Paweł II
Jan Paweł II: