Wakacje z wartościami

W tym roku Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej po raz szósty włącza się w przygotowanie ogólnopolskiej akcji „Wakacje z wartościami”. W jej ramach: obozy i kolonie dla dzieci i młodzieży.

Rozpoczęły się zapisy na letni wypoczynek. W ofercie wakacji z Bogiem przygotowanych przez KSM są obozy językowe, formacyjne oraz obóz polsko-amerykański.

Po raz szósty
Okazuje się, że angielski we wakacje to nie taki diabeł straszny, jak go malują. W ubiegłych latach z wakacyjnych kursów angielskiego skorzystało 275 osób. Obozy językowe są organizowane w ramach ogólnopolskiej Szkoły Języków Obcych eMKa. Powołał ją KSM i Akcja Katolicka Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Archidiecezja Krakowska w projekcie uczestniczy od sześciu lat. Tym razem, zaraz po zakończeniu roku szkolnego (26.06 – 5.07), dzieci i młodzież w wieku 10-14 lat mogą się wybrać na obóz języka angielskiego połączony z kursem tańca nowoczesnego i hip-hopu do Poronina k. Zakopanego. Kolejną propozycją jest cieszący się w zeszłym roku bardzo dużym zainteresowaniem obóz językowo-konny w Myczkowie w Bieszczadach (10 – 19.07). Program obozów wyróżnia się tym, że jego uczestnicy poznają słownictwo związane z duchową sferą życia człowieka. Podręczniki przygotowane specjalnie dla młodych wczasowiczów popularyzują pozytywne wartości i w przeciwieństwie do innych dostępnych na rynku, poszerzają zasób słów uczniów o leksykę związaną z wiarą i religią. Za stronę merytoryczną przedsięwzięcia odpowiedzialny jest dr Marek Kuczyński, pracownik naukowy i dydaktyczny Uniwersytetu Zielonogórskiego i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, autor wielu książek do nauki języka angielskiego.

Dwujęzycznie, dwukulturowo
Nowością w wachlarzu wakacyjnych KSM-owskich inicjatyw jest obóz polsko-amerykański, do udziału w którym organizatorzy zachęcają młodzież w wieku 14-19 lat zarówno z Polski, jak i z krajów anglojęzycznych. Celem tego przedsięwzięcia jest integracja młodzieży z różnych stron świata, wymiana doświadczeń i szlifowanie umiejętności językowych w praktyce. Obóz odbędzie się w Poroninie w terminie 3-14 sierpnia.

Dla ducha
Innymi propozycjami letniej rekreacji są obóz formacyjno-muzyczny i formacyjno-taneczny. Zainteresowanych taką formą wypoczynku zapraszamy w terminie 28.06-5.07 do Rzeszowa.

Wszelkich informacji można zasięgnąć w biurze Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej:
ul. Wiślna 12/7, 31-007 Kraków
tel. (12) 628 82 29
biuro@krakow.ksm.org.pl
www.krakow.ksm.org.pl
Magdalena Guziak - rzecznik prasowy Zarządu Diecezjalnego KSM AK
tel. 793 099 433
m.guziak@krakow.ksm.org.pl

Czytelnia: