XX Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej

     Po raz pierwszy w Rumi odbędzie się wspaniała, ogólnopolska impreza sportowa. Rumscy salezjanie będą bowiem gospodarzami wrześniowych igrzysk młodzieży salezjańskiej z całej Polski. W drugiej dekadzie tego miesiąca, w dniach 14 - 16 września 2012 roku w Gdańsku i Rumi odbędą się XX Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej. W czterech dyscyplinach sportowych: piłce nożnej, piłce siatkowej, koszykówce i tenisie stołowym, zmierzy się blisko 1000 młodych ludzi z całej Polski.
     Uroczyste otwarcie Igrzysk odbędzie się w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku w piątek 14 września br. Wszyscy uczestnicy spotkają się pod „Złota Bramą” w Gdańsku o godz. 16.30. Stąd – o godz. 17 – rozpocznie się przemarsz do Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance. Po dotarciu do budynku filharmonii, odbędzie się uroczystość rozpoczęcia XX Ogólnopolskich Igrzysk Salezjańskich, którą zaplanowano na godz. 18.
     Sobota i niedziela, to dni przeznaczone na rozgrywki. W sobotę rywalizacja trwać będzie cały dzień w godz. 10 – 17 i odbywać się będą na obiektach sportowych w Gdańsku, Rumi oraz Redzie. Pierwszy dzień zawodów zakończy się mszą świętą w Kościele Najświętszej Marii Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi przy ul. Aleja NMPWW 1 w Rumi o godz. 19 Niedziela, to drugi dzień rozgrywek. Odbywać się będą w Gdańsku i Rumi, w godz. 10 – 12. Uroczyste zakończenie XX Ogólnopolskich Igrzysk Salezjańskich odbędzie się na hali MOSiR w Rumi, w niedzielę 16 września br. o godz. 12.30.
     W Rumi rywalizacja odbywać się będzie na: hali widowiskowo – sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Mickiewicza 49, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 przy ul. Starowiejskiej 4, Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ul. Stoczniowców 6, Gimnazjum nr 1 przy ul. Rodziewiczówny 10 oraz Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Górniczej 19.
Więcej szczegółów o XX OIMS na stronie: e-salos.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU I KIBICOWANIA WSZYSTKIM EKIPOM!

Patronat nad XX Ogólnopolskimi Igrzyskami Młodzieży Salezjańskiej objęli:
Arcybiskup Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź
Prezes Salezjańskiej Organizacji Sportowej Rzeczypospolitej Polskiej Zbigniew Dziubiński
Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk
Burmistrza Miasta Rumi Elżbieta Rogala–Kończak
Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz

Czytelnia: