Zostań sponsorem Literki A

Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej zaprasza do akcji "Zostań sponsorem Literki A".

W ramach ufundowanej przez Państwa pomocy materialnej dzieci i młodzież z najuboższych środowisk otrzymają zeszyty, tornistry i inne przybory szkolne, a także niezbędne do nauki podręczniki. Wystarczy tylko wpłacić dowolną kwotę na konto Caritas DWP lub samodzielnie zakupić wyprawkę szkolną lub jakąś jej część.

Pomoc materialna dedykowana jest szczególnie dzieciom i młodzieży w wieku 6 - 15 lat. W tym roku, ze względu na trudną sytuację wielu rodzin, potrzebnych jest 300 wyprawek szkolnych. Trafią one do podopiecznych 12 świetlic oraz klubów socjoterapeutycznych Caritas, a także do innych potrzebujących, również powodzian z Sandomierza.

Co powinno znaleźć się w wyprawce szkolnej każdego ucznia:
- plecak
- zeszyty, bloki rysunkowe, bloki techniczne, kredki, kleje, farby,
plastelina itp.
- piórnik + wyposażenie ( komplet kredek, gumka, ekierka, linijka, temperówka, cyrkiel)
- podręczniki
- buty na zmianę

Osoby zainteresowane udzieleniem wsparcia naszym młodym podopiecznym mogą samodzielnie przygotować wyprawkę szkolną lub jej część i przynieść do siedziby Caritas DWP przy ul. Kawęczyńskiej 49 w Warszawie. Biuro Caritas czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9- 15 lub po telefonicznym uzgodnieniu 22 818 05 84.

Można także wpłacać dowolną kwotę na adres:
Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej,
ul. Kawęczyńska 49, 03-775 Warszawa.
Konto bankowe: PEKAO S.A. Oddz. w Warszawie;
nr konta: 57 1240 6074 1111 0000 4991 2023 z dopiskiem "Wyprawki szkolne".

W intencji naszych darczyńców w każda ostatnia sobotę miesiąca o godz. 7.30, w naszej Kaplicy odprawiana jest Msza Święta. Serdecznie zapraszamy.

Zostań sponsorem Literki A
Czytelnia: